Кафедра туризму  

   

Вибіркові дисципліни

Перелік та анотації вибіркових навчальних дисциплін

      для студентів другого курсу на 2020-2021 н.р.

ВВ.2 Дисципліни ІІ циклу

ВВ.2.04

Організація вۥїзного туризму

ВВ.2.05

Географія ТНК в туризмі

ВВ.2.06

Моніторинг розвитку туризму

ВВ.2.07

Оздоровчо-спортивний туризм

ВВ.2.08

Освітня стратегія розвитку туризму

ВВ.2.09

Основи інвестиційного менеджменту

ВВ.2.10

Спеціалізований туризм

ВВ.2.11

Міжнародний туристичний бізнес

ВВ.2.12

Діяльність туристичної самодіяльної організації

ВВ.2.13

Реклама у туризмі

ВВ.2.14

Організація виставкової діяльності

ВВ.2.15

Заповідна справа

ВВ.2.16

Статистика у туризмі

ВВ.2.17

Туристичне документознавство

ВВ.2.18

Технологія продажу туристичних послуг

ВВ.2.19

Культура управління у туризмі

ВВ.2.20

Бізнес-планування у туризмі

ВВ.2.21

Стратегія розвитку національного туризму

ВВ.2.22

Спеціалізовані туристичні ринки

ВВ.2.23

Міжнародні організації в туризмі

ВВ.2.24

Логістика у сфері гостинності

ВВ.2.25

Психологія у туризмі

ВВ.2.26

Основи музеєзнавства

ВВ.2.27

Анімаційне краєзнавство у туризмі

ВВ.2.28

Мале туристичне підприємництво

 

 

 

                     

 

1.Код:   ВВ.2.04

2.Назва:  ОРГАНІЗАЦІЯ В'ЇЗНОГО ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): додаткової спеціалізації

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  перший

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 3 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання: основні цілі, напрямки, риси й зміст аспектів  політики розвитку міжнародного туризму в регіонах  України; політичні, правові принципи, засади на яких ґрунтується політика розвитку міжнародного туризму; інституціональну структуру та механізми реалізації політики розвитку міжнародного туризму;  вміння: аналізувати проблеми розвитку  міжнародного туризму в Україні ; визначати переваги й недоліки тих чи інших управлінських рішень; давати порівняльну характеристику рівня розвитку міжнародного туризму  в різних регіонах країни; здійснювати  професійну діяльність, виявляючи повагу до індивідуального і культурного різноманіття організовувати процес обслуговування споживачів туристичних  послуг    на основі використання сучасних інформаційних технологій, комунікаційних та  сервісних технологій та дотримання  стандартів якості і норм безпеки; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність працювати  у міжнародному туристичному середовищ; здатність до розробки стратегій розвитку  міжнародної туристичної діяльності на  регіональному рівні; здатність знаходити, узагальнювати, аналізувати, синтезувати і критично переосмислювати отриману наукову, довідкову, статистичну та іншу інформацію щодо розвитку міжнародного  (в'їзного) туризму; здатність щодо формування конкурентоспроможного туристичного продукту у міжнародному (в'їзному) туризмі; здатність до участі і реалізації відповідних проектів розвитку міжнародного туризму.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу : Тема 1.  Сутність в’їзного туризму. Тема 2. Історія розвитку та сучасний стан в’їзного туризму в Україні. Тема 3. Основні стратегії та принципи розвитку і організації в’їзного туризму . Тема  4. Фактори впливу на розвиток в’їзного туризму  сфері. Тема 5. Державна політика в галузі в’їзного туризму. Тема 6. Міжнародна співпраця та організації в туризмі   Тема 7. Система органів управління розвитком в’їзного туризму в Україні. Тема 8. Нормативно-правове регулювання в’їзного туризму. Тема 9. Прикордонно-митний та візовий режим. Тема 10. Стимулювання розвитку в’їзного туризму на регіональному рівні.  Тема 11..Специфіка та особливості  організації в’їзного туризму. Тема 12. Договірні відносини при здійсненні туристичної діяльності . Тема 13. Технології обслуговування у в’їзному туризм

  12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: регіональні особливості України з урахуванням історико-культурного українознавчого фону  та цілісності  процесу  національного відродження;  питання, пов’язані з формуванням в Україні політики сталого розвитку регіонів.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  екзамен  у 3 семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код:ВВ.2.05

2.Назва:ГЕОГРАФІЯ ТНК В ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент: другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС:4

8.Прізвище лектора: Борисова О.В., Головко В.В.

 9.Результати навчання:знання: перспективних напрямів розвитку світового туристичного ринку, які формуються під впливом сучасних тенденцій транснаціоналізації світового господарства; вміння: визначати основні типи транснаціональних корпорацій (ТНК), що діють на світовому туристичному ринку; аналізувати масштаби та особливості діяльності туристичних ТНК; визначати особливості перебігу процесів транснаціоналізації на світовому туристичному ринку; здатність до самостійного пошуку і вивчення  методів дослідження; здатність самостійно здобувати і використовувати нову інформацію,визначати перспективні напрямки розвитку світового ринку туристичних послуг; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність працювати  у міжнародному туристичному середовищ; здатність до розробки стратегій розвитку  міжнародної туристичної діяльності на  регіональному рівні; здатність знаходити, узагальнювати, аналізувати, синтезувати і критично переосмислювати отриману наукову, довідкову, статистичну та іншу інформацію щодо розвитку міжнародного  (в'їзного) туризму; здатність щодо формування конкурентоспроможного туристичного продукту у міжнародному (в'їзному) туризмі; здатність до участі і реалізації відповідних проектів розвитку міжнародного туризму.

   10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне, дистанційне

   11.Зміст курсу: Тема 1. Значення ТНК у світовому господарстві та їх економічна сутність.Тема 2 .Класифікація ТНК за організаційно-економічними формами.Тема 3. Географічний аналіз ТНК.Тема 4. Географічні особливості процесів інтернаціоналізації та транснаціоналізації в міжнародному туризмі.Тема 5. Географічні особливості процесів транснаціоналізації в сфері гостинності.Тема 6.Вплив ТНК у сфері туризму та гостинності на національну економіку.Тема 7. Географічний прояв процесів глобалізації у світовому туризмі.Тема 8. Сучасні особливості географії ТНК у туризмі та гостинності. Туристична «імперія» Т. Кука.Тема 9.Туристичні ТНК у країнах ЄС.Тема 10. Туристичні ТНК у США.Тема 11. Туристичні ТНК у країнах, що розвиваються.

Тема 12. Логістичний чинник географії ТНК у туризмі. Географія діяльності туристичних ТНК в Україні

    12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси/ засоби:

  1. Транснаціональні компанії: / В. Рокоча та ін. – К.: Таксон, 2001
  2. Смирнов І.Г. Транснаціональні корпорації. – К.: УАБП, 2006
  3. Білошапка В.А. Транснаціональні корпорації в міжнародному бізнесі. – К., 1994

   13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:

лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

  14.Форми та критерії оцінювання:

Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль, залік у ІУ семестрі.

Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код: ВВ.2.06

2.Назва:МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий 

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):   вибірковий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:  Борисова О.В.

9.Результати навчання: знання: теоретичних та методологічних аспектів  моніторингу розвитку туризму; основи  системного  та комплексного  підходу  до дослідження розвитку сфери туризму; впливу  мікро - та макросередовища  на розвиток туризму; організаційних засад   до   здійснення досліджень туристичних ринків; методи дослідження туристичного ринку; основ   розроблення   комплексу    заходів   щодо дослідження показників розвитку туризму.  вміння: здійснювати комплексне дослідження туристичної діяльності; збирати, систематизувати та аналізувати інформацію щодо показників розвитку туризму; виявити причинно-наслідкові зв’язки  у розвитку кон’юнктури ринку туристичних послуг; компетентності: здатність до розробки стратегій розвитку туризму на місцевому (локальному), регіональному та національному рівнях; здатність до застосування   основних   методів проведення моніторингу туристичної діяльності;здатність самостійно знаходити і використовувати різні джерела інформації для проведення моніторингу; здатність до розробки заходів щодо проведення моніторингу  розвитку туризму  на основі сучасних технологій.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне., дистанційне.

11.Зміст курсу: Тема 1. Структура та зміст системи моніторингу розвитку туризму. Тема 2. Класифікація моніторингу. Тема 3. Антикризовий моніторинг.     Тема 4. Показники  моніторингу розвитку туризму.   Тема 5.Технологія проведення  моніторингу розвитку туризму.     Тема 6. Моніторинг ринку туристичних послуг у країні.  Тема 7. Моніторинг підприємств туристичної діяльності. Тема 8. Моніторинг ринку готельних  та ресторанних послуг. Тема 9. Інформаційно – аналітичні показники моніторингу розвитку туризму.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: тенденцій розвитку туристичної діяльності; володіння  основами моніторингу.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у ІУ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

 

1.Код: ВВ.2.07

2.Назва: ОЗДОРОВЧО-СПОРТИВНИЙ ТУРИЗМ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: доцент  Романенко О.В.

9.Результати навчання:  знання:. історію активного туризму та його розвитку; нормативно-правову базу та кадрове забезпечення краєзнавчо-туристичної діяльності;  класифікацію видів туризму та їх специфічні відмінності; основи  орієнтування;  вміння:    використовувати техніку і тактику активного туризму та спортивного орієнтування;програмувати навантаження в туризмі та здійснювати контроль за його впливом на організм; орієнтуватися на різних типах місцевості; організовувати та проводити туристичні злети та змагання; організовувати та проводити туристичні походи різного рівня складності;організовувати харчування в туристській мандрівці; компетенції: здатність до культурного, етичного, фізичного і професійного саморозвитку та самовдосконалення;  здатність щодо формування умінь та навичок використання засобів активного туризму для організаційної, навчальної та виховної роботи з дітьми, молоддю та іншими верствами населення; здатність організовувати та проводити рятувальні роботи та першу медичну допомогу в туристських походах; здатність удосконалювати методику

: Тема 1. Туризм в системі виховання дітей та молоді..Тема 2. Інструктивно-нормативна база туризму.Тема 3. Організаційна підготовка до туристського походу.. Тема 4.  Туристське спорядження.   . Тема 5. Топографічна підготовка туриста.   Тема 6.  Харчування у туристських походах. Тема 7.  Особиста гігієна і фізична підготовка туриста  Тема 8.  Долікарняна допомога у туристських походах.  Тема 9. Психологічний клімат у туристській            групі.. Тема 10. Забезпечення безпеки у туристському поході..Тема 11.   Туристська група у поході.. Тема 12. Організація туристського привалу.  .Тема 13. Підведення підсумків туристського походу.    ення. Тема 14. Туристсько-краєзнаувча подорож.  Тема 15.  Туристські зльоти і змагання.     Тема 16. Туристські  змагання.    

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: ознайомлення з історією розвитку активного туризму; вивчиня документів, що спрямовують діяльність у сфері активного туризму.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у ІУ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код: ВВ.2.08

2.Назва: ОСВІТНЯ СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:  професор Обозний В.В.

9.Результати навчання:  знання:.   - інструктивно-керівні документи та матеріали, що регламентують туристсько-краєзнавчу діяльність з учнівською і студентською молоддю;правила  організації туристських походів з учнівською молоддю;   основи планування шкільної (позашкільної) краєзнавчо-туристичної роботи; навчально-методичні основи шкільної навчально-програмної краєзнавчої роботи;    організаційно-методичні засади шкільної (позашкільної) туристсько-краєзнавчої роботи; організаційно-методичні основи експедиційно-краєзнавчої роботи  з учнівською молоддю;  вміння:  - використовувати у практичній діяльності з учнівською молоддю інструктивно-організаційні документи і матеріали розкривати механізм появи і розвитку основних явищ   матеріальної і духовної культури українців;складати комплексну програму туристсько-краєзнавчого вивчення краю;оволодівати знаннями, уміннями та навичками з спортивного туризму; організовувати  і проводити туристські походи і зльоти; організовувати експедиційно-краєзнавчу роботу та підводити її підсумки,    компетенції: здатність до формування  системи регіонально-культурологічних знань;  здатність до  формування професійних  компетенцій  щодо  використання історично усталених форм життєдіяльності населення  з метою розробки національно-орієнтованого туристичного продукту; здатність до розробки стратегій розвитку туристичної діяльності на місцевому (локальному) рівні і відповідних рівнів проектів;  готовність вести експериментальну роботу і проводити польові дослідження; здатність знаходити, узагальнювати, аналізувати, синтезувати і критично переосмислювати отриману наукову, довідкову, статистичну та іншу інформацію; готовність представляти результати наукового дослідження у сфері туризму у формах звітів, прикладних розробок, доповідей, рефератів, публікацій і публічних обговорень.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Теоретико-методологічні підходи та наукоі ідеї щодо освітньої стратегії розвитку регіонального туризму.  Тема 2.Традиціоналістсько-консервативна парадигма освітянської діяльності та її реалізація. Тема 3. Інноваційно-інвестиціна політика розвитку регіонального туризму. Тема 4.  Шкільне навчально-програмне краєзнавство. Тема 5. Позакласна краєзнавчо-туристична робота – вагомий чинник розвитку регіонально-соціумної культури учнівської молоді. Тема 6.Спрямування  пошуково-дослідницької роботи в системі  Малої академії наук.  .Тема 7. Спрямування дитячо-юнацької творчості на збереження родинних та відродження народних традицій.. Тема 8. Туристська підготовка  учнів – основа розвитку шкільного самодіяльного туризму.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: використання історично усталених форм життєдіяльності населення з метою розробки  туристичного продукту на місцевому рівні.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у ІУ семестрі. Шкала оцінювання:національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

11.Код:   ВВ.2.09

2.Назва: ОСНОВИ ІНВЕСТИЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:   Кравченко А.В.

9.Результати навчання: знання: особливостей  формування сучасних тенденцій та національного і світового інвестиційного ринку; нормативно-правових аспектів здійснення інвестиційної діяльності; механізму функціонування  інвестиційного ринку; специфіки інвестиціййних ризиків; прийомів інвестиційного менеджменту; вміння: інтерпретувати  інвестиційну політику турпідприємства; розробляти стратегію управління інвестиційним розвитком турпідприємства; використовувати інвестиційну  привабливість об'єктів ринку інвестицій; компетентності: здатність до узагальнення вітчизняного і закордонного досвіду з питань аналізу і обробки науково-технічної інформації у сфері інвестиційної діяльності з використанням інформаційно-комунікаційних технологій; здатність до розроблення інвестиційної стратегії турпідприємства;здатність до аналізу інвестиційної привабливості проектів, формування інвестиційного портфелю та програм реальних інвестицій підприємства; здатність до управління інвестиціями на турпідприємстві.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:   Тема 1.Теоретичні основи інвестиційного менеджменту. й. Тема 2. Мета, задачі та функції інвестиційного менеджменту. Тема 3. Інвестиційний ринок та його оцінка.. Тема 4. Інвестиційна привабливість на мезоекономічному рівні. Тема 5. Пріоритетні галузі країни іноземних інвесторів.. Тема 6. Управління інвестиційною діяльністю підприємства. Тема 7. Управління інвестиційною програмою розвитку підприємства. Тема 8. Фінансова звітність підприємства з інвестиційної діяльності. Тема 9. Фактори та умови формування інвестиційної привабливості підприємства. Тема 10. Інвестиційне проектування. Тема 11. Вимоги до інвестиційного проекту..Тема 12. Бізнес-планування інвестиційного проекту.. Тема 13. Вимоги міжнародних фінансових організацій до бізнес-плану інвестиційного проекту..Тема 14. Загальноприйнята класифікація джерел фінансування інвестиційної програми. Тема 15. Управління фінансовими інвестиціями. Тема 16. Статичні та динамічні методи оцінки інвестиційних проектів та їх вдосконалення. Тема 17. Характеристика інвестиційних якостей основних цінних паперів.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: знання механізму функціонування  інвестиційного ринку.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у ІУ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.10

2.Назва: СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ТУРИЗМ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 5

8.Прізвище лектора:   доцент Борисова  О.В.

9.Результати навчання: знання: наукових основ спеціалізованого туриму; спеціальних видів туризму: рекреаційно-оздоровчого, пізнавального та паломницько-релігійного характеру; подієвих, освітньо-бізнесових та анімаційних видів спеціалізованого туризму; поширення спеціалізованого туризму на території України; вміння: класифікувати туризм за видами та формами; визначити цільові мотивації у різних видах спеціалізованого туризму; аналізувати ресурси та інфраструктуру спеціалізованого туризму;  компетентності: здатність до використанням інформаційно-комунікаційних технологій з питань аналізу і обробки інформації у сфері спеціалізованого туризму;  готовність застосування прикладних методів дослідницької діяльності у спеціалізованому туризмі; володіння культурою мислення, сприйняття інформації, постановки мети та вибору шляхів її досягнення у різних видах спеціалізованого туризму;  готовність до реалізації проектів у сфері спеціалізованого туризму;

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу    Тема 1. Потреби людини. Тема 2. Основи спеціалізованого туризму. Тема 3. Спеціальні види туризму рекреаційно-оздоровчого характеру. Тема 4. Лікувально-оздоровчий туризм. Тема 5. Сільський туризм. Тема 6. Екологічий туризм. Тема 7. Спеціальні види туризму пізнавального характеру.  Тема 8. Подієві види туризму..Тема 9. Спеціалізовані види туризму паломницько-релігійного характеру. Тема 10. Освітньо-бізнесові види спеціалізованого туризму. Тема 11. Анімаційні види спеціалізованого туризму.  Тема 12. Види спеціалізованого туризму на території України 12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: вміння класифікувати туризм за видами та формами; визначити цільові мотивації у різних видах спеціалізованого туризму; сучасних технологій управління персонало. 

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

1.Код: ВВ.2.11

2.Назва: МІЖНАРОДНИЙ ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий ВНЗ

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 5

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання:  знання: основні терміни та поняття курсу; теорії; особливості міжнародного бізнесу; принципи міжнародної торгівлі як сфери реалізації міжнародного бізнесу; сучасні тенденції розвитку міжнародного бізнесу; принципові підходи до дослідження; особливості компонентної і регіональної структури; класифікацію міжнародних організацій у сфері туризму; нові форми  міжнародного тур бізнесу в умовах глобалізації; вміння: інтерпретувати  історичні корені виникнення конкретних ситуацій у міжнародних відносинах України з іншими країнами світу; встановлювати  економічні причини виникнення конкретних ситуацій у міжнародних відносинах України з іншими країнами світу; компетентності: здатність проводити дослідження світових тенденцій тур бізнесу як суспільного явища і важливу галузь національної економіки; здатність професійно оцінювати конкретну ситуацію у межах міжнародного турринку;  здатність здійснювати аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах світового тур ринку.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Бізнесові основи в країні та світі. Тема 2. Міжнародний туристичний бізнес на Україні..Тема 3. Економічні функції міжнародного туристичного бізнесу..Тема 4. Теоретико-методологічні засади дослідження туристичного бізнесу макрорегіонів світу.. Тема 5. Теорії міжнародного туристичного бізнесу. Тема 6. Особливості міжнародного туристичного ринку як ринку послуг. Тема 7. Компонентна структура міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 8. Регіональна структура міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 9. Співробітництво з ЮНВТО та її вплив на розвиток міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 10. Зовнішньоекономічні зв’язки України з Австрією та Грецією. Тема 11. Туристичний бізнес країн південно-азійського макрорегіону.Тема 12. Характеристика ресурсної бази для розвитку міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 13. Вплив кліматичних факторів на міжнародний туристичний бізнес. Тема 14. Зайнятість та сфера послуг в міжнародному туристичному бізнесі.Тема 15. Характеристика туристичних чудес світу..Тема 16. Нові форми міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 17. Особливості туристичних ресурсів світу.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: знання про міжнародні організації та норми міжнародного приватного права.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  екзамен у V семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS. Критерії оцінювання.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.12

2.Назва: ДІЯЛЬНІСТЬ ТУРИСТИЧНОЇ САМОДІЯЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 5

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання: знання: сучасного стану та перспектив розвитку, систему туристської самодіяльної організації (клубної діяльності) в умовах ринкової економіки, напрями діяльності самодіяльного туризму з плануванням участі у ступеневих і категорійних походах, участі у тур злетах, особливості супроводу туристів на певних ділянках маршруту різних видів спортивного туризму (пішохідного, водного, велосипедного, гірського, лижного, спелео- та ін.);вміння: забезпечувати інформаційний збір про діяльність самодіяльних туристських організацій, аналізувати особливості формування нових маршрутів, порівнювати якість проходження маршрутів за звітною документацією МКК, підтвердження виконання кваліфікаційних вимог; проводити анкетування, опитування туристів перед, під час та після подорожі, походу, експедиції щодо дослідження формування зацікавленості до занять основними видами туризму та спеціалізованими; вивчати досвід клубної діяльності на основі неприбуткової діяльності за рахунок членських внесків, можливість взаємодії в організації роботи між керівниками, активом та клубниками тур груп; компетентності: здатність складати перспективні програми розвитку самодіяльного туризму за місцем проживання з метою пропаганди здорового способу життя та ін.; проектувати матеріально-технічне забезпечення тур організації, клубу, громадського об’єднання з урахуванням інноваційних технологій; організовувати масові заходи враховуючи культуру та менталітет місцевого населення; проводити дослідження для визначення кількості і якості діяльності тур самодіяльної організації, як масового і доступного засобу оздоровлення населення різних вікових категорій; ведення переговорів при співпраці між клубами, державними, приватними установами, підприємствами та спілкування з туристами, використовуючи культуру ділової мови та мовлення як на українській так і на іноземній мові.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне.

11.Зміст курсу:Тема 1. Становлення та розвиток самодіяльного туризму.. Тема 2. Самодіяльний туристський рух в Україні. Тема 3. Умови розвитку організаційної системи туризму. Тема 4. Державне регулювання розвитку туристичної сфери України. му.Тема 5. Законодавчі та нормативно-інструктивні документи що регламентують розвиток ТСО. Тема 6. Організаційні форми туристської діяльності. Тема 7. Професійна психологічна підготовка туристів самодіяльної організації. Тема 8. Характеристика туристського маршруту діяльності ТСО. Тема 9. Забезпечення безпеки подорожі. Тема 10. Діяльність ТСО в сфері екстремального туризму. Тема 11. Особливості узагальнення вітчизняного та закордонного досвіду з питань діяльності самодіяльного туризму..Тема 12. Планування діяльності туристської самодіяльної організації..Тема 13. Організація змагання з тур багатоборства в клубній діяльності..Тема 14. Відродження тур активності як форма реалізації людиною свого потенціалу..Тема 15. Особливості діяльності туристської самодіяльної організації..Тема 16. Науковці і практики щодо існуючих проблем діяльності ТСО. Тема 17. Добровільне об'єднання як громадська організація задля задоволення інтересів і потреб громадян на засадах самоврядування.

12.Рекомендоване або обов'язкове вивчення й інші навчальні ресурси /засоби: рекомендована науково-пошукова робота, обов’язкове вивчення основних елементів організації та проведення індивідуальних, групових та масових тур заходів як на території України так і закордоном. Презентація проектів тур заходів, програм для різної вікової категорії туристів.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання: лекції, тест-контроль, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, науково-пошукова, індивідуальна та самостійна робота. Участь в конференціях.

14.Форми та критерії оцінювання: Вхідний, поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань, самостійної роботи. Підсумковий контроль, екзамен у V семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

  1. Мова викладання: українська.

 

1.Код: ВВ.2.13

2.Назва: РЕКЛАМА В ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: доцент Кравченко А.В.

9.Результати навчання:  знання: види, функції і стилі туристичної реклами; особливості сучасного рекламного процесу; вимоги до рекламних звернень в туризмі; сучасні засоби туристичної реклами; рекламні можливості мережі Інтернет; методи оцінки ефективності реклами; вміння: планувати рекламну кампанію в туризмі; складати бюджет рекламних витрат; робити вибір засобів реклами для конкретних умов; планувати рекламну діяльність туристичної фірми в мережі Інтернет;  оцінювати економічну та соціальну ефективність реклами; планувати рекламну діяльність на зовнішніх туристичних ринках; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність до розробки рекламного продукту на основі сучасних технологій;  здатність знаходити, аналізувати і обробляти науково-технічну інформацію у сфері рекламної діяльності з використанням інформаційно-комунікаційних технологій; здатність використовувати методи моніторингу ринку туристично-рекламних послуг.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:     Тема 1. Поняття туристичної реклами та її місце в системі маркетингових комунікацій. Тема 2. Характеристика сучасного рекламного процесу в туризмі. Тема 3. Структура, форма та стиль рекламного звернення.. Тема 4. Інформаційно-рекламні матеріали. Тема 5. Зовнішня туристична реклама. Тема 6. Туристична реклама в періодичній пресі.   Тема 7. Особливості телереклами..Тема 8. Оцінка ефективності реклами.  Тема 9. Вплив реклами на підсвідомість. Тема 10. Міжнародна туристична реклама.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення основних етапів розробки рекламного проекту.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.. 

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.14

2.Назва: ОРГАНІЗАЦІЯ ВИСТАВКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: професор  Обозний В.В.

9.Результати навчання:  знання: сучасні тенденції розвитку у сфері виставкової діяльності; специфічні риси  підготовки  та проведення виставкок в Україні; основи діяльності  зі створення комерційно успішного виставкового проекту;  вміння: орієнтуватися у спеціальній літературі, присвяченій особливостям організації виставково-туристичного проекту; орієнтуватися у етапах створення виставково-туристичного проекту;   компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, здатність обґрунтовувати  вибір рішення щодо прийняття участі у відповідному виставковому заході; здатність розробляти виставкові проекти туристичного спрямування; здатність виявляти пріоритетні напрями у проектуванні.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:     Тема 1. Поняття, класифікація, значення виставок і ярмарок. Тема 2. Розвиток і сучасний стан виставкової діяльності. ї.Тема 3. Міжнародний туристичний бізнес як феномен сучасного світу.. Тема 4.  Становлення та розвиток виставкової діяльності в Україні  .Тема 5. Проектування і виготовлення стендового експозиційного комплексу. Тема 6. Основні етапи   створення  виставкового стенду.. Тема  7.   Логістика виставкової діяльності. .  Тема 8.     Організація роботи  під час виставки.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення основних етапів розробки виставкового проекту.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.15

2.Назва:ЗАПОВІДНА СПРАВА

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:  Борисова О.В.,  Головко В.В.

  1. Результати навчання: знати: основні категорії природно-заповідних об’єктів; екологічні, юридичні та економічні засади функціонування заповідних об’єктів на території України; систему управління природно-заповідним фондом; вміти: визначати режими збереження заповідних екосистем та ландшафтів; оцінювати вплив антропогенних факторів на заповідні екосистеми; організовувати еколого-просвітницьку діяльність у туристичній діяльності; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області; здатність використовувати знання та нормативні документи з охорони природи в туристичній діяльності; здатність планувати розвиток туристичної діяльності на територіях природно-заповідного фонду; здатність планувати та проводити еклого-туристичні заходи; здатність ефективно використовувати у туризмі відомчі матеріали заповідних територій для моделювання екологічних ситуацій.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:    Тема 1. Заповідна справа: мета, завдання, об’єкт, предмет і методи досліджень. Тема 2. Організаційно-правові засади охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.. Тема 3. Класифікація природоохоронних територій. Тема 4. Створення та проектування територій ПЗФ. Тема 5. Природоохоронна діяльність у межах ПЗФ..Тема 6. Структура та зонально-регіональні особливості ПЗФ України та світу .

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення природоохоронного законодавства. 13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.16

2.Назва СТАТИСТИКА У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:   доцент Кравченко А.В.

  1. Результати навчання: знання: основи економічної і соціальної статистики; діяльності обліково-контрольної та адміністративно-господарської роботи; використання стандартних методик на основі даних статистичної звітності, бухгалтерського обліку; вміння:;працювати з основними джерелами статистичної інформації і довідковою літературою; оцінювати результати господарської діяльності підприємств, організацій та установ за допомогою статистичних показників і статистичних методів; системно аналізувати діяльність підприємств, організацій та установ за допомогою статистичних показників; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність до самостійного пошуку і вивчення методів дослідження; готовність використовувати сучасні досягнення науки та передові технології у науково-дослідних роботах у сфері туризму;готовність використовувати сучасні технології статистики; здатність аналізувати діяльність підприємств, організацій та установ за допомогою статистичних показників і статистичних методів.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

   11.Зміст курсу: Тема1.Туризм як об’єкт статистичного вивчення..Тема 2. Методологічні основи статистики. Тема 3. Особливості статистичного дослідження в туризмі. Тема 4. Індексні моделі в статистиці колективних засобів розміщування. Тема 5. Статистика туристських потоків.. Тема 6. Аналіз інтенсивності розвитку та сезонності туристопотоків.  Тема 7. Статистика засобів з розміщення туристів.. Тема 8. Статистика туристських витрат і туристського споживання.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення  основ природоохоронного законодавства.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у У семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.17

2.Назва ТУРИСТИЧНЕ ДОКУМЕНТОЗНАВСТВО

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 7 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:    Борисова О.В., Кравченко А.В.

  1. Результати навчання: знання: нормативно-методичних документів, які регламентують забезпечення документування управління на сучасному етапі; орга-нізаційно-правових форм управлінських документів; новітніх технологій ведення діловодства на туристичному  підприємстві; вміння: складати і оформляти організаційно- розпорядчі  та  інформаційно-довідкові  документи; складати  та оформляти   договори  туристичного  підприємства; здійснювати поточне діловодство у туристичній діяльності; компетентності: здатність виконувати   роботу  з документообігу із використанням  новітніх технологій  та  технічних засобів; готовність використовувати  нормативні  та  правові  документи  у   туристській діяльності; володіння основними методами, способами і засобами отримання,  зберігання, переробки інформації, навички роботи з комп'ютером;здатність  планувати   та   розробляти   технологію   роботи на  базі організаційної та  обчислювальної  техніки  служб  доку-ментаційного забезпечення  управління.  

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

   11.Зміст курсу:      Тема 1. Поняття  про  діловодство. Тема 2. Документи  щодо  особового  складу. Тема 3. Організаційно – розпорядчі  документи. Тема 4. Інформаційно - довідкові  документи..Тема 5. Особливості роботи  туристичного підприємства  та  його  документальне забезпечення..Тема 6. Складання та оформлення договорів у практиці туристичного підприємств. Тема 7. Організація документального обігу туристичного підприємства.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: Рекомендоване вивчення  нормативно-методичних  основ документознавства.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код: ВВ.2.18

2.Назва ТЕХНОЛОГІЯ ПРОДАЖУ ТУРИСТИЧНИХ ПОСЛУГ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 7 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:   Борисова О.В.

  1. Результати навчання: знання: теоретичних та практичнтх основ технології продажу туристичних послуг; класифікацію потреб туристів; типологію продавців та клієнтів;  основні форми та технології продажу продукту туристичної індустрії;  організація особистого продажу та продажів через GDS-системи, CRO, веб-сайти та інтернет-агенства тощо; вміння: виявляти мотиви клієнтів до покупки, розуміти їх потреби; презентувати турпродукт, слухати, переконувати, вести переговори, аргументовано відповідати на питання, завершувати продаж тоді, коли це потрібно;   компетентності:  здатність приймати оптимальні рішення в умовах продажу  туристичного продукту;  здатність визначати туристичні мотивації та їх вплив на технологію продажу; здатність ефективно презентувати та кваліфіковано продавати туристичний продукт;здатність встановлювати контакт та взаємодіяти з клієнтами, управлятися із запереченнями покупців; здатність здійснювати творчий пошук напрямів і резервів удосконалення процесів і методів продажу туристичного продукту.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

  11.Зміст курсу:     Тема 1. Специфіка туристичних послуг як товару. .Тема 2. Модель цінності послуги.  Тема 3. Поведінка споживача. Тема 4. Основи продажу туристичного продукту.  Тема 5. Технологія особистого продажу у туристській індустрії. Тема 6. Електронна дистрибуція у туристичному та готельному бізнесі. Тема 7. Робота із запереченнями і сумнівами клієнта компанії індустрії туризму . Тема 8. Післяпродажне обслуговування.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення  основ природоохоронного законодавства. 13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.19

2.Назва  КУЛЬТУРА УПРАВЛІННЯ У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): додаткової спеціалізації

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:   четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: Романенко О.В., Борисова О.В.

9.Результати навчання: : знати: специфіку філософського осмислення   культури  та  її  складові; основні поняття та категорії   культури управління; сутність та психологічний зміст культури  управління, його принципи, елементи та взаємодію основних складових; фактори формування культури  управління. вміти: володіти інструментарієм бізнес-адміністрування, комуніка-ивними здібностями та культурою  управліня; передбачати та оцінювати  ринкову кон’юнктуру, працівників; володіти технікою мовлення, знати мовленнєвий етикет і вміло  його використовувати;  використовувати сучасні технології управління персоналом; компетентності: здатність проектувати організаційну структуру, здійснювати розподіл повноважень і відповідальності на основі їх делегування; здатність до аналізу і проектування   міжособистісних, групових і   організаційних  комунікацій ; ; здатність організовувати роботу виконавців, ухвалювати управлінські  рішення в організації туристичної  діяльності; здатність ефективно організувати групову роботу на основі знання процесів групової   динаміки і принципів формування команди;

 10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Модуль І.  Теоретико-методологічні засади філософії культури управління. Тема 1. Філософські  аспекти  культури  управління. Тема 2. Теоретичні  аспекти  культури  управління  організації. Категорії культури. Тема 3. Методологічний  аналіз  досліджень  проблем  культури  управління   в  туризмі. Модуль П.  Професійна культура менеджера як складова  культури   управління. Тема 4. Наукові  основи  визначення  якостей  менеджера  туризму. Тема 5. Функції  менеджера, принципи  та  методи  керівництва. Тема 6.Сутність, зміст та  напрямки  наукової організації  праці  менеджера  туризму. Тема 7. Організація проведення нарад, зборів, ділових переговорів. Тема 8. Інформаційне та документаційне забезпечення праці менеджера   туризму. Тема 9. Управлінська етика та її складові... Тема 10. Імідж  менеджера  туризму.

12.Рекомендоване або обов'язкове вивчення й інші навчальні ресурси / засоби:   

  1. Балабанова Л. В., Сардак О. В .Організація праці менеджера.-К., 2004
  2. Іванова І. В.Менеджер - професійний керівник. - К., 2001.
  3. Кіптенко В.К. Менеджмент туризму: підручник. – К., 2010. – 502с.
  4. Скібіцька, Л. І. Організація праці менеджера. – К., 2010. - 360 с.

  12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: регіональні особливості України з урахуванням історико-культурного українознавчого фону  та цілісності  процесу  національного відродження;  питання, пов’язані з формуванням в Україні політики сталого розвитку регіонів.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  екзамен  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код:ВВ.2.20

2.Назва: БІЗНЕС-ПЛАНУВАННЯ  У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент: четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС:4

8.Прізвище лектора:  доцент Кравченко А.В.

9.Результати навчання: знання: теорії та практики діяльності туристичного підприємства; основних теоретичних положень та процедури планування розробки та впровадження різних проектів сучасного підприємства; методику планування діяльності організації і складання бізнес-планів, розробки комплексного підходу до бізнес-планування в галузі туристичного господарства; вміння: робити висновки щодо конкретних ситуацій планування нововведень на підприємствах туристичного та готельно-ресторанного господарства; ефективно користуватися національними законодавчими і нормативними документами, щодо планування на підприємстві; визначати доцільність впровадження нововведень;  проводити дослідження та відбір показників для складання бізнес-плану використовуючи розглянуті в науковій дисципліні методи;  аналізувати результати досліджень, використовувати їх для оптимізації фінансово-економічного стану підприємства; використовувати нормативно-правову та технічну документацію, науково-технічну літературу та застосовувати отриманні знання на практиці; компетентності:  здатність розробляти оперативні плани організацій та підприємств;  здатність  складати бізнес-план підприємства туристичного підприємства; здатність планувати виробничу діяльність підприємства; здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність знаходити, узагальнювати, аналізувати, синтезувати і критично переосмислювати отриману наукову, довідкову; здатність до участі і реалізації відповідних проектів розвитку міжнародного туризму.

   10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне, дистанційне

   11.Зміст курсу: Змістовий модуль 1. Планування діяльності та стратегія економічного розвитку туристичного підприємства. Тема 1. Види планів. Методи та способи планування. Тема 2. Стратегія розвитку підприємства та бізнес-планування. Основні етапи створення туристичного та готельно-ресторанного бізнесу. Тема 3. Маркетинг в туризмі. Реклама в індустрії туризму та готельно-ресторанній справі.  Змістовий модуль 2. Виробничо-технічний потенціал туристичного підприємства. Тема 4. Ресурсний потенціал. Виробнича база підприємств сфери туризму та готельно-ресторанного бізнесу Тема 5. Фінансова та цінова політика підприємств туризму та готельно-ресторанної справи Тема 6. Ризики та страхування туристичної діяльності

    12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси/ засоби: Економічна теорія. Інноваційний менеджмент. Економіка підприємства. Аналіз діяльності підприємств туріндустрії. Основи менеджменту. Економіка і ціноутворення на підприємствах туріндустрії .

   13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:

лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

  14.Форми та критерії оцінювання:

Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль, залік у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська.

 

Код: ВВ.2.21

2.Назва  СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: професор  Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання: концептуальні засади стратегії розвитку національного туризму  сутність; механізми та інструменти реалізації стратегії розвитку національного туризму; вміння: аналізувати і використовувати статистичні показники розвитку туризму; реалізовувати заходи щодо щодо працевлаштування та само-зайнятості в туризмі; реалізовувати зоходи стратегії сталого розвитку суспільства;   компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність до розробки рекламного продукту на основі сучасних технологій;  здатність до проведення громадської експертизи нормативно-правових актів та концептуальних документів з питань розвитку сфери туризму; здатність до співробітництва  з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, представниками бізнесової сфери та громадських організацій в туристиому напрямі.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:        Тема 1. Туризм як важливий   засіб реалізації зовнішньої політики держави. Тема 2. Сучасний стан вітчизняного туризму, проблеми  та шляхи його оздоровлення. Тема 3. Стратегія  розвитку національного туризму в Україні Тема 3. Мета, стратегічні цілі та завдання Стратегії. Тема 4. Дорожня карта та напрями реалізації Стратегії. Тема 5. Механізми та інструменти реалізації Стратегії.. Тема 6. Організаційний механізмреалізації Стратегії  та його основні  складові.. Тема 7. Економічний механізм реалізації Стратегії..  Тема 8. Фінансовий механізм реаоізації Стратегії. Тема 10. Моніторинг реалізації Стратегії.   Тема 11. Показники реалізації Стратегії. Тема 12. Очікувані результати реалізація Стратегії.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення основних умов сталого розвитку сфери туризму.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код ВВ. 2.22

2.Назва: СПЕЦІАЛІЗОВАНІ  ТУРИСТИЧНІ  РИНКИ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий ВНЗ

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):  вибірковий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання:  знання:  стану спеціалізованих туристичних ринків та організацій в світі і в Україні , їх особливості та значення для соціально-економічного прогресу; механізму формування попиту та пропозиції на ринках спеціалізованих туристичних послуг та їх особливості; нові форми  міжнародного тур бізнесу в умовах глобалізації; вміння: інтерпретувати  історичні корені виникнення конкретних ситуацій у міжнародних відносинах України з іншими країнами світу; вільно орієнтуватися в теоретичних і практичних проблемах щодо функціонування різноманітних туристичних ринків, що виникають під час господарської діяльності їх суб’єктів; аналізувати ефективність управлінських рішень з точки зору їх подальшого розвитку; розробляти стратегію розвитку та удосконалення діяльностітуристичної галузі;  визначати місце та роль в економіці України окремих спеціалізованих туристичних ринків; на практиці застосовувати отримані знання; компетентності: здатність до аналізу сучасного стану розвитку спеціалізованих туристичних ринків в світі і в Україні;  здатність до теоретичного осмислення та практичного розв’язування проблем, що виникають під час діяльності суб’єктів туристичних ринків; здатність професійно оцінювати конкретну ситуацію у межах міжнародного турринку;  здатність здійснювати аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах світового туристичного  ринку.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Ринок спеціалізованих туристичних послуг.  Тема 2. Структура спеціалізованих туристичних ринків. Тема 3. Специфіка формування попиту та пропозиції на спеціалізованих туристичних ринках.  Тема 4.  Інноваційно-інвестиційна діяльність на спеціалізованих туристичних ринках України. Тема 5. Спеціалізовані туристичні організації.  Тема 6. Туризм як фактор формування нових соціокультурних феноменів. Тема 7. Одеський регіон в системі спеціалізованих туристичних ринків. Тема 8. Аналіз ринку туристичних продуктів. Тема 9. Ринок готельних послуг і тенденції розвитку. Тема 10. Аналіз функціонуванняринку лікувально-оздоровчих послуг.  Тема  11. Специфіка розвитку  ринку винного туризму.  Тема  12. Формування ринку морського круїзного туризму в Причорноморських регіонах України.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби:  Теорії  туристичного бізнесу (теорія абсолютних переваг, теорія відносних переваг, теорія співвідношення чинників, теорія життєвого циклу продукту, теорія подібності країн та її використання у туризмі. Теорія конкурентних переваг).

 13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік у VШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська.

 

1.Код: ВВ.2.23

2.Назва МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ В ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий 

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):  поглибленої підготовки

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: доцент Борисова О.В.

9.Результати навчання: знання: методів державного регулювання міжнародної туристської діяльності в Україні; основних засад формування міжнародної туристської політики; основні законодавчі і нормативно-правові акти у сфері міжнародного туризму; класифікацію міжнародних туристичних турів; етапів формування міжнародних послуг та турів; основних заходів безпеки під час організації міжнародних туристичних подорожей вміння: розробляти різні види міжнародних туристичних маршрутів; організовувати міжнародні туристичні подорожі; просувати міжнародні туристичні тури; організовувати міжнародні туристські подорожі у відповідності до різних засобів пересування, що використовуються; компетентності: здатність до самостійного пошуку і вивчення  методів дослідження; здатність самостійно здобувати і використовувати нову інформацію; здатність здійснювати аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах світового туризму; здатність використовувати на практиці загальні принципи, методи і прийоми  організації міжнародної туристичної діяльності.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне., дистанційне.

11.Зміст курсу: Тема 1. Історія розвитку міжнародного туризму. Тема 2. Міжнародний туризм як об’єкт дослідження.. Тема 3. Сутність та економічні засади міжнародного туризму в контексті сучасної глобалізації Тема 4.  .Державне регулювання міжнародної туристичної діяльності. Тема 5.  Соціально – економічна роль світового туризму. Тема 6. Міжнародна співпраця в галузі туризму. Тема 7. Державне регулювання міжнародної туристичної діяльності. Тема 8. Процеси  інтеграції  та  глобалізації  у  міжнародному туризмі. Тема 9. Принципи і засади організації міжнародних туристичних подорожей. Тема 10. Міжнародна співпраця в галузі туризму. Тема 11. Міжнародні туристичні організації.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: світових тенденцій розвитку готельного бізнесу та світових тенденцій туристичної діяльності.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у IІІ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS. Критерії оцінювання.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.24

2.Назва ЛОГІСТИКА У СФЕРІ ГОСТИННОСТІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий 

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):  поглибленої підготовки

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання: знання: концепції логістики;   функції логістики і відповідні ним типи підприємств; поняття, види і ознаки матеріальних потоків; види логістичних операцій; основні методи, вживані для вирішення наукових і практичних завдань в логістиці; базових понять маркетингу; сучасного стану готельного господарства України;  вміння:  здійснювати моделювання в логістиці; аналізувати рекреаційне середовище; орієнтуватися в ціновій політиці індустрії гостинності;  проектувати послуги гостинності, використовуючи інтеракцію діючих стандартів на види послуг;  характеризувати розвиток транспортних послуг у світі, їхню роль в індустрії гостинності;  розробляти план маркетингових досліджень, потенційних споживачів послуг гостинності;  розраховувати об'єм вхідного, вихідного, внутрішнього потоків; визначати вантажообіг складу; здійснювати розробку маршрутів і складання графіків доставки товарів; формувати систему логістичного сервісу тощо; компетентності: здатність до формування логістичного світогляду; здатність аналізувати та застосовувати на практиці вітчизняний і закордонний досвід логістики; спроможність використовувати сучасні теоретичні підходи до організації логістики; здатність до практичного застосування методики й техніки підготовки та проведення логістичних операцій для різних категорій туристів.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне., дистанційне.

11.Зміст курсу:    Тема 1. Становлення та розвиток індустрії гостинності. Тема 2. Логістика у  сфері гостинності як складова логістики послуг. Тема 3. Теоретичні засади логістики туризму.. Тема 3. Логістичні основи сталого розвитку туризму.. Тема 4. Логістика туру. Тема 5. Логістика міжнародного туризму. Тема 6.  Логістика у  сфері розвитку готельного бізнесу. Тема 7.  Логістика  управління службою харчування та напоїв. Тема 8. Ресторанний бізнес і основні види діяльності ресторанів. Тема 9.  Логістика  у сфері відпочинку і розваг. Тема 10. Проведення нарад, конференцій і виставок. Тема 11.  Логістика маркетингу у сфері гостинності. Тема 12.  Логістика у сфері управління людськими ресурсами.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: стійкі знання в сфері управління матеріальними потоками і супутніми їм інформаційними, фінансовими потоками, їх оптимізації на макро- та мікрорівні.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.25

2.Назва  ПСИХОЛОГІЯ У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий 

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):  поглибленої підготовки

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання: знання: теоретичні та практичні основи технології продажу туристичних послуг;  класифікацію потреб турис-тів; типологію продавців та клієнтів;  основні форми продажу продукту туристичної індустрії;  технології продажу туристичних послу; географію країн світу, техніки продажу туристичних послуг, організація особистого продажу та продажів через GDS-системи, CRO, веб-сайти та інтернет-агенства тощо; вміння:  формувати логістичний світогляд, виявляти мотиви клієнтів до покупки, розуміти їх потреби; презентувати турпродукт, слухати, переконувати, вести переговори, аргументовано відповідати на питання, завершувати продаж тоді, коли це потрібно; компетентності:; здатність аналізувати та застосовувати на практиці вітчизняний і закордонний досвід логістики; спроможність використовувати сучасні теоретичні підходи до організації логістики; здатність до практичного застосування методики й техніки підготовки та проведення логістичних операцій для різних категорій туристів; здатність приймати оптимальні рішення в умовах продажу  туристичного продукту; здатність визначати туристичні мотивації та їх вплив на технологію продажу; здатність ефективно презентувати та кваліфіковано продавати туристичний продукт; здатність встановлювати контакт та взаємодіяти з клієнтами, управлятися із запереченнями покупців; здатність  щодо становлення довго-строкової взаємодії з покупцем турпродукту, створення бази постійних клієнтів, стабілізація доходів фірми; здатність здійснювати творчий пошук напрямів і резервів удосконалення процесів і методів продажу туристичного продукту.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне., дистанційне.

11.Зміст курсу:  Тема 1. Специфіка туристичних послуг як товару. Тема 2. Модель цінності послуги.  Тема 3. Поведінка споживача. Тема 4. Основи продажу туристичного продукту.  Тема 5. Технологія особистого продажу у туристській індустрії.
Тема 6. Електронна дистрибуція у туристичному та готельному бізнесі. Тема 7. Робота із запереченнями і сумнівами клієнта компанії індустрії туризму . Тема 8. Післяпродажне обслуговування. Робота зі скаргами клієнтів.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: стійкі знання в сфері управління матеріальними потоками і супутніми їм інформаційними, фінансовими потоками, їх оптимізації на макро- та мікрорівні.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська.

 

1.Код:   ВВ.2.26

2.Назва:  ОСНОВИ  МУЗЕЄЗНАВСТВА

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: Добродум О.В.

9.Результати навчання:  знання:  регіональні особливості традиційно-культурної спадщини українського народу;  основи  музеєзнавчої роботи; основи планування шкільної  музейно-краєзнавчої  роботи; вміння: розкривати механізм появи і розвитку основних явищ   матеріальної і духовної культури українців; організовувати творчо-пошукову, обліково-зберігальну, експозиційну, культурно-освітню роботу у краєзнавчому музеї; здійснювати комплексне вивчення конкретної території; організовувати роботу краєзнавчого музею та  шкільну (позашкільну) музейно – краєзнавчу діяльність.      компетенції: здатність до  формування компетенцій  щодо  використання історично усталених форм життєдіяльності населення  з метою розробки національно-орієнтованого туристичного продукту; здатність представляти результати пошуково-дослідницької роботи у формах звітів, прикладних розробок, доповідей, рефератів, публікацій і публічних обговорень; здатність аналізувати і використовувати  результати музейно-краєзнавчої роботи в туристичній діяльності.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Історія музейної справи.   Тема 2. Призначення і особливості шкільного краєзнавчого музею. Тема 3. Організація шкільного краєзнавчого музею.. Тема 4. Робота   шкільного учнівського активу   Тема 5. Історико-типологічні аспекти українського краєзнавства.. Тема 6. Національно-просвітницькі орієнтири як чинник розвиту  українського музеєзнавства.. Тема 7. Планування музейної роботи. Тема 8. Комплектування музейних фондів. Тема 9. Фондова робота музею. Тема 10. Експозиційна робота музею. Тема 11. Організація музейних екскурсій. Тема 12. Сучасні форми музейної роботи та їх оновлення.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: постанови уряду  з питань розвитку  шкільного музеєзнавства.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS. Критерії оцінювання.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код: ВВ.2.27

2.Назва АНІМАЦІЙНЕ КРАЄЗНАВСТВО У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора:   професор Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання:  сутності, значення та передумов зародження анімації в туризмі;  нормативно-правової бази, яка регулює організацію анімаційних послуг в Україні; методики організації анімаційних послуг у різних видах туризму; досліджувати функціонування ринку анімаційних послуг в Україн;. особливостіей організації анімаційних послуг у різних видах туризму;  основні сегменти ринку анімаційних послуг;  вміння:  оцінювати  основні підходи та критерії підприємств дозвілля; визначати особливості роботи аніматорів з різними категоріями туристів; вивчати особливості складання анімаційних програм; керувати анімаційною групою;  -укладати договори на організацію анімаційних послуг;  компетенції: здатність до опанування теоретичними і професійними знаннями щодо організації анімаційних послуг в туризмі; здатність моделювати анімаційні послуги як складову частину туристського продукту; здатність до отримання практичних навиків розробки анімаційних програм різного спрямування з організації надання анімаційних послуг в туризмі.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:   Тема 1. Основи організації анімаційних послуг в туризмі. Тема 2. Індустрія  туристичного дозвілля. Тема 3. Модель фахівця туранімації.. Тема 4. Організація анімаційних послуг в готелях і туристичних комплексах. Тема. 5 Класифікація туристів. я.  Тема 6.Матеріальна база для забезпечення роботи анімаційної служби готелів і туркомплексів. Тема 7. Етапи формування анімаційних програм. Тема 8. Організація ігрової та спортивної анімації.. Тема 9. Музична та танцювальна анімація. Тема10.  Специфіка вербальної анімації. Тема  11. Організація анімаційних шоу. Тема 12. Свято як основа комплексної анімації.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: організаційних форм  відпочинку від найдревніших часів до сьогодення.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська.

 

1.Код:ВВ.2.28

2.Назва: МАЛЕ ТУРИСТИЧНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент: четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС:4

8.Прізвище лектора:  доцент Кравченко А.В.

9.Результати навчання: знати: теоретичні та організаційні основи підприємництва; методи та прийоми розрахунку економічних показників за результатами діяльності;  порядок ліцензування окремих видів господарської діяльності;  права та обов’язки суб’єктів підприємництва;  види організаційно-правових форм здійснення підприємницької діяльності; системи оподаткування та їх вплив на економічні результати діяльності; основи договірної роботи в бізнесі;  методи виявлення ризиків та засоби страхування;  аналізувати форми здійснення підприємництва, податкові зобов'язання, особливості здійснення підприємницької діяльності в різних сферах; вміти: вибирати способи, методи, прийоми, алгоритми, засоби, моделі для вирішення завдань зі створення підприємства; здійснювати розрахунок економічних показників діяльності підприємства;  оцінювати ризики у підприємницькій діяльності; розробляти бізнес-плани створення або розвитку підприємства; приймати рішення щодо створення чи припинення діяльності;  володіти методиками нарахування податків;  розраховувати техніко-економічні показники;  аналізувати нормативно-правові документи, з питань регулювання підприємництва; компетентності:  здатність до обґрунтування вибору методів та прийомів здійснення підприємницької діяльності;  здатність користуватися нормативно-правовим забезпеченням в сфері підприємництва;  здатність до вибору виду діяльності залежно від наявності обмежень щодо його здійснення;  здатність до організації та оформлення ділових відносин через систему договорів;  здатність до розробки бізнес-планів;  здатність до  оцінки ризиків та можливих шляхів їх уникнення.

   10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне, дистанційне

   11.Зміст курсу: Модуль1 Змістовий модуль 1. Теоретичні основи підприємницької діяльності Тема 1. Сутність підприємництва  та передумови  його виникнення . Тема 2. Види  та моделі бізнесу.  Тема 2. Правове поле підприємницької діяльності. Тема 3. Державне регулювання підприємництва в Україні. Тема 4. Види та сфери підприємницької діяльност. Тема 5. Підприємство в ринкових умовах Форми організації підприємницької діяльності та організаційні одиниці бізнесу.  Тема 6. Організаційні форми підприємництва. Тема 7. Мале підприємництво  та проблеми його  розвитку в Україні в умовах перехідної економіки.  Тема 8. Поняття малого підприємництва та його  функції. Тема 9. Переваги та недоліки малого підприємництва. Тема 10. Бізнес – планування підприємницької діяльності.  Змістовний модуль 2. Прикладні аспекти здійснення підприємницької діяльності Тема 11. Ліцензування підприємницької діяльності.  Тема 12. Партнерські відносини в бізнесі.  Тема 13. Ризики та страхування у підприємницькій діяльності.  Тема 14. Економічні аспекти підприємництва.  Тема 15. Оподаткування підприємницької діяльності

    12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси/ засоби:

   13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:

лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

  14.Форми та критерії оцінювання:

Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль, екзамен  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

 

  П.  Перелік  та анотації вибіркових навчальних  дисциплін 

            для  студентів третього курсу на 2020-2021 н.р.

ВВ.2

Дисципліни ІІ циклу

ВВ.2.01

Історія розвитку туризму

ВВ.2.02

Методи дослідження в міжнародному туризмі

ВВ.2.03

Міжнародні стандарти якості у сфері обслуговування

ВВ.2.04

Регіональне планування розвитку туризму

ВВ.2.05

Географія ТНК в туризмі

ВВ.2.06

Моніторинг розвитку туризму

ВВ.2.07

Активний туризм

ВВ.2.08

Етнографія у туризмі

ВВ.2.09

Міжнародний туристичний бізнес

ВВ.2.10

Діяльність туристичної самодіяльної організації

ВВ.2.11

Основи інвестиційного менеджменту

ВВ.2.12

Спеціалізований туризм

ВВ.2.13

Реклама у туризмі

ВВ.2.14

Організація виставкової діяльності

ВВ.2.15

Заповідна справа

ВВ.2.16

Статистика у туризмі

ВВ.2.17

Туристичне документознавство

ВВ.2.18

Технологія продажу туристичних послуг

ВВ.2.19

Спеціалізовані туристичні ринки

ВВ.2.20

Міжнародні організації в туризмі

ВВ.2.21

Логістика у сфері гостинності

ВВ.2.22

Основи музеєзнавства

ВВ.2.23

Анімаційне краєзнавство у туризмі

ВВ.2.24

Сучасні стратегії туристичного підприємництва

ВВ.2.25

Культура управління у туризмі

ВВ.2.26

Краєзнавство і туризм в МАН

ВВ.2.27

Стратегія розвитку національного туризму

ВВ.2.28

Основи наукових досліджень у туризмі

 

 

1.Код:  ВВ.2.01

2.Назва: ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 3 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: Обозний В.В.

9.Результати навчання:  знання: змісту предмета та об’єкта вивчення курсу, теоретико-методологічна база дослідження, понятійно-термінологічний апарат дисципліни; історичні етапи розвитку світового туризму; основні тенденції та пріоритетні напрями розвитку міжнародного туризму на сучасному етапі;  вміння: розкрити витоки туризму в історії культури, прослідкувавши динаміку розвитку подорожей, їх мотиви, завдання та соціокультурні наслідки; розглядати історію подорожей і туризму в зв’язку з певним типом культури, виявити особливості їх мотивації; досліджувати зміни в географії подорожей і туризму в різні періоди історії; здійснювати збір, обробку, аналіз і систематизацію інформації щодо традицій гостинності народів світу; виявляти об’єктивні передумови становлення організованого туризму та аналізувати тенденції його розвитку; оцінювати місце туризму на різних етапах розвитку суспільства; складати перспективні програми розвитку туризму на основі аналізу його сучасного стану та тенденцій; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області; здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне

11.Зміст курсу:  Тема 1.Передумови виникнення подорожей і туризму в суспільстві. Тема 2 .Основні чинники виникнення та розвитку подорожей і туризму. Тема 3. Основні етапи розвитку світового туризму. Тема 4. Подорожі в епоху Середньовіччя (XV- XV І ст..) Тема 5. Розвиток подорожей в епоху Великих географічних відкриттів (XV- XVІ ст.). Тема 6. Географічні відкриття російських мандрівників (XVIІ – XIX ст.). Тема 7.Історія туризму і подорожей у світі в XVIІ – ХХІст. Тема 8.Розвиток туризму в світі у кінці XIX - ХХІ ст.

12.Рекомендоване або обов'язкове вивчення й інші навчальні ресурси/засоби:

  13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:

лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:

Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль, залік у ІІІ семестрі.

Шкала оцінювання: національна та ECTS.

  1. Мова викладання: українська

1.Код:   ВВ.2.02

2.Назва:МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ В МІЖНАРОДНОМУ ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 3 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: доцент Борисова О.В.

9.Результати навчання:  знання: методи наукового пізнання і логіку наукового дослідження; поняття підходу, методології, методики; базові методики та методичні прийоми для оцінки туристських ресурсів та потенціалу території. вміння: відбирати необхідні методи для вирішення поставлених завдань; отримати бажану інформацію, яка відповідатиме потребам суспільства або конкретної науки; підтвердити істинність отриманих результатів. компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність до самостійного пошуку і вивчення методів дослідження; готовність використовувати сучасні досягнення науки та передові технології у науково-дослідних роботах у сфері туризму; здатність розробляти нові туристські проекти відповідно до вимог туристичної індустрії; прагнення до постійного саморозвитку.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне.

11.Зміст курсу:    Тема 1 Методи дослідження теоретичного рівня. Тема 2 Методи дослідження теоретико-імпіричного рівня. Тема 3 Методи емпіричного рівня дослідження. . Тема 4 Методи менеджменту в міжнародному туризмі. Тема 5 Методи маркетингу в міжнародному туризмі.

Тема 6 Топонімічний метод дослідження. Тема 7 Метод історичних реконструкцій. Тема 8 Методи вивчення туристичного попиту.

  12.Рекомендоване або обов'язкове вивчення й інші навчальні ресурси / засоби:

  13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання

лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

  14.Форми та критерії оцінювання:    

Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль, залік у ІІІ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

  15.Мова викладання: українська.

ВВ.2.03

2.Назва:   МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ЯКОСТІ У СФЕРІ ОБСЛУГОВУВАННЯ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 3 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:   професор Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання:   − зміст ключових понять; − особливості класифікації засобів розміщення в Україні та світі з Рекомендаціями Всесвітньої туристської організації (UNWTO) і з урахуванням існуючої зарубіжної практики; − правові та нормативні документи, що регламентують діяльність готелів та інших засобів розміщення; − вимоги до матеріально-технічного оснащення готелів та інших засобів розміщення та номерного фонду; − порядок проведення та вимоги класифікації до готелів та інших засобів розміщення та номерів різних категорій; − критерії оцінки готелів та інших засобів розміщення різних 5 категорій; − методику оцінки відповідності готелів та інших засобів розміщення категоріям; − міжнародні, європейські, національні стандарти в галузі надання послуг розміщення; − організацію, функціонування, взаємозв'язок служб готелів та інших засобів розміщення; − кваліфікаційні та інші вимоги до персоналу; − стандарти забезпечення безпеки життя, здоров'я та майна гостей, систему безпеки. вміння:  − диференціювати засоби розміщення залежно від асортименту та якості наданих послуг; − планувати проектування нового та реконструкцію діючого підприємства готельного типу відповідно до міжнародних стандартів щодо комфортабельності та рівня розвитку послуг; − організовувати процес обслуговування в засобі розміщення враховуючи міжнародний досвід готельної індустрії; − використовувати міжнародні нормативно-правові акти, що забезпечують ефективну діяльність засобів розміщення; − визначати політику обслуговування в індустрії гостинності з урахуванням вимог професійних стандартів. мати компетентності: − здатність використовувати термінологію, яка застосовується в готельному бізнесі і встановлена законодавчими і нормативними актами; − готовність проводити оцінку відповідності готелів та інших засобів розміщення на відповідність вимогам класифікації та аналізувати отримані результати, видавати рекомендації щодо вдосконалення і розвитку засобів розміщення; − здатність оформляти акти, протоколи, додатки до них та інші документи, свідоцтва про оцінки засобу розміщення на категорію. Конспект є одним із найважливіших складових елементів методичного забезпечення дисципліни.  компетентності: знати, розуміти і вміти використовувати на практиці основні положення  туристичного законодавства, національних і міжнародних стандартів з обслуговування туристів; застосовувати у практичній діяльності принципи і методи організації та технології обслуговування туристів;розробляти, просувати та реалізовувати туристичний продукт; ідентифікувати туристичну документацію та вміти правильно нею користуватися; організовувати процес обслуговування споживачів туристичних послуг на основі  використання сучасних інформаційних,  комунікаційних  і сервісних технологій та дотримання стандартів якості і норм безпеки; проявляти повагу  до індивідуального  і культурного  різноманіття.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне.

11.Зміст курсу: Тема 1.  Сутність, роль та методологічні засади міжнародних стандартів обслуговування в закладах розміщення. Тема 2. Засоби розміщення: поняття, класифікація, типологія, категоризація. Тема 3. Міжнародне регулювання підприємницької діяльності закладів розміщення. Тема 4. Стандарти якості обслуговування у світовому готельному господарстві. Тема 5. Нормативи роботи для співробітників засобів розміщення. Тема 6. Психологія обслуговувння в закладах розміщення.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби:

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування,  самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань.

Підсумковий контроль,  залік  у ІІІ семестрі.

Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська

1.ВВ.2.04

2.Назва:  РЕГІОНАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): додаткової спеціалізації

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  перший

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 2 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: професор Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання: основні цілі, напрямки, риси й зміст аспектів  політики сталого  розвитку регіонів; політичні, правові принципи, засади на яких ґрунтується регіональна політика; інституціональну структуру та механізми реалізації регіональної політики; питання, що стосуються реформування регіонального управління тощо;  вміння: аналізувати проблеми регіональ-ного розвитку; визначати переваги й недоліки тих чи інших управлінських рішень; давати порівняльну характеристику рівня соціально-економічного розвитку регіонів; компетентності: здатність до розробки стратегій розвитку туристичної діяльності на місцевому (локальному) рівні і відповідних рівнів проектів; здатність знаходити, узагальнювати, аналізувати, синтезувати і критично пере-осмислювати отриману наукову, довідкову, статистичну та іншу інформацію.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу :  Тема 1.  Теоретичні основи регіонального розвитку туризму.   Тема 2. Інноваційно-інвестиційна політика розвитку туризму. Тема 3. Становлення регіональної екологічної політики в сфері туризму.  Тема 4. Освітня стратегія розвитку регіонального туризму. Тема 5. Регіональні ринки  рекреаційно-туристичних послуг. Тема 6. Створення кластерів у сфері туризму.. Тема 7. Формування  регіональних ринків праці туристичних послуг. 

 12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: регіональні особливості України з урахуванням історико-культурного українознавчого фону  та цілісності  процесу  національного відродження;  питання, пов’язані з формуванням в Україні політики сталого розвитку регіонів.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  екзамен  у ІІ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код:ВВ.2.05

2.Назва:ГЕОГРАФІЯ ТНК В ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент: другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС:4

8.Прізвище лектора: Борисова О.В., Головко В.В.

 9.Результати навчання:знання: перспективних напрямів розвитку світового туристичного ринку, які формуються під впливом сучасних тенденцій транснаціоналізації світового господарства; вміння: визначати основні типи транснаціональних корпорацій (ТНК), що діють на світовому туристичному ринку; аналізувати масштаби та особливості діяльності туристичних ТНК; визначати особливості перебігу процесів транснаціоналізації на світовому туристичному ринку; здатність до самостійного пошуку і вивчення  методів дослідження; здатність самостійно здобувати і використовувати нову інформацію,визначати перспективні напрямки розвитку світового ринку туристичних послуг; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність працювати  у міжнародному туристичному середовищ; здатність до розробки стратегій розвитку  міжнародної туристичної діяльності на  регіональному рівні; здатність знаходити, узагальнювати, аналізувати, синтезувати і критично переосмислювати отриману наукову, довідкову, статистичну та іншу інформацію щодо розвитку міжнародного  (в'їзного) туризму; здатність щодо формування конкурентоспроможного туристичного продукту у міжнародному (в'їзному) туризмі; здатність до участі і реалізації відповідних проектів розвитку міжнародного туризму.

   10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне, дистанційне

   11.Зміст курсу: Тема 1. Значення ТНК у світовому господарстві та їх економічна сутність.Тема 2 .Класифікація ТНК за організаційно-економічними формами.Тема 3. Географічний аналіз ТНК.Тема 4. Географічні особливості процесів інтернаціоналізації та транснаціоналізації в міжнародному туризмі.Тема 5. Географічні особливості процесів транснаціоналізації в сфері гостинності.Тема 6.Вплив ТНК у сфері туризму та гостинності на національну економіку.Тема 7. Географічний прояв процесів глобалізації у світовому туризмі.Тема 8. Сучасні особливості географії ТНК у туризмі та гостинності. Туристична «імперія» Т. Кука.Тема 9.Туристичні ТНК у країнах ЄС.Тема 10. Туристичні ТНК у США.Тема 11. Туристичні ТНК у країнах, що розвиваються.

Тема 12. Логістичний чинник географії ТНК у туризмі. Географія діяльності туристичних ТНК в Україні

    12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси/ засоби:

  1. Транснаціональні компанії: / В. Рокоча та ін. – К.: Таксон, 2001
  2. Смирнов І.Г. Транснаціональні корпорації. – К.: УАБП, 2006
  3. Білошапка В.А. Транснаціональні корпорації в міжнародному бізнесі. – К., 1994

   13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:

лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

  14.Форми та критерії оцінювання:

Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль, залік у ІУ семестрі.

Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код: ВВ.2.06

2.Назва:МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий 

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):   вибірковий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:  Борисова О.В.

9.Результати навчання: знання: теоретичних та методологічних аспектів  моніторингу розвитку туризму; основи  системного  та комплексного  підходу  до дослідження розвитку сфери туризму; впливу  мікро - та макросередовища  на розвиток туризму; організаційних засад   до   здійснення досліджень туристичних ринків; методи дослідження туристичного ринку; основ   розроблення   комплексу    заходів   щодо дослідження показників розвитку туризму.  вміння: здійснювати комплексне дослідження туристичної діяльності; збирати, систематизувати та аналізувати інформацію щодо показників розвитку туризму; виявити причинно-наслідкові зв’язки  у розвитку кон’юнктури ринку туристичних послуг; компетентності: здатність до розробки стратегій розвитку туризму на місцевому (локальному), регіональному та національному рівнях; здатність до застосування   основних   методів проведення моніторингу туристичної діяльності;здатність самостійно знаходити і використовувати різні джерела інформації для проведення моніторингу; здатність до розробки заходів щодо проведення моніторингу  розвитку туризму  на основі сучасних технологій.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне., дистанційне.

11.Зміст курсу: Тема 1. Структура та зміст системи моніторингу розвитку туризму. Тема 2. Класифікація моніторингу. Тема 3. Антикризовий моніторинг.     Тема 4. Показники  моніторингу розвитку туризму.   Тема 5.Технологія проведення  моніторингу розвитку туризму.     Тема 6. Моніторинг ринку туристичних послуг у країні.  Тема 7. Моніторинг підприємств туристичної діяльності. Тема 8. Моніторинг ринку готельних  та ресторанних послуг. Тема 9. Інформаційно – аналітичні показники моніторингу розвитку туризму.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: тенденцій розвитку туристичної діяльності; володіння  основами моніторингу.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у ІУ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.07

2.Назва: ОЗДОРОВЧО-СПОРТИВНИЙ ТУРИЗМ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: доцент  Романенко О.В.

9.Результати навчання:  знання:. історію активного туризму та його розвитку; нормативно-правову базу та кадрове забезпечення краєзнавчо-туристичної діяльності;  класифікацію видів туризму та їх специфічні відмінності; основи  орієнтування;  вміння:    використовувати техніку і тактику активного туризму та спортивного орієнтування;програмувати навантаження в туризмі та здійснювати контроль за його впливом на організм; орієнтуватися на різних типах місцевості; організовувати та проводити туристичні злети та змагання; організовувати та проводити туристичні походи різного рівня складності;організовувати харчування в туристській мандрівці; компетенції: здатність до культурного, етичного, фізичного і професійного саморозвитку та самовдосконалення;  здатність щодо формування умінь та навичок використання засобів активного туризму для організаційної, навчальної та виховної роботи з дітьми, молоддю та іншими верствами населення; здатність організовувати та проводити рятувальні роботи та першу медичну допомогу в туристських походах; здатність удосконалювати методику

: Тема 1. Туризм в системі виховання дітей та молоді..Тема 2. Інструктивно-нормативна база туризму.Тема 3. Організаційна підготовка до туристського походу.. Тема 4.  Туристське спорядження.   . Тема 5. Топографічна підготовка туриста.   Тема 6.  Харчування у туристських походах. Тема 7.  Особиста гігієна і фізична підготовка туриста  Тема 8.  Долікарняна допомога у туристських походах.  Тема 9. Психологічний клімат у туристській            групі.. Тема 10. Забезпечення безпеки у туристському поході..Тема 11.   Туристська група у поході.. Тема 12. Організація туристського привалу.  .Тема 13. Підведення підсумків туристського походу.    ення. Тема 14. Туристсько-краєзнаувча подорож.  Тема 15.  Туристські зльоти і змагання.     Тема 16. Туристські  змагання.    

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: ознайомлення з історією розвитку активного туризму; вивчиня документів, що спрямовують діяльність у сфері активного туризму.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у ІУ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код:   ВВ.2.08

2.Назва:   ЕТНОГРАФІЯ У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): поглибленої фахової підготовки.

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:   професор Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання: основи етнографії України; перспективи та можливості розвитку на території України етнографічного туризму; теоретичні засади і принципи використання етнографічних знань і вмінь з метою створення націфонально стилізованих засобів прозміщення, закладів харчування, етнографічних музеїв;   вміння:  організовувати етнотуристичну діяльність на території регіону; створювати туристичну інфраструктуру  з врахуванням етноспецифіки території; організовувати  діяльність та експозиції етнічних музеїв;  представляти заклади харчового сервісу в національному коолоритному стилі;  компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, здатність  організовувати простір для обрядодійств та інших анімаційних заходів; здатність  до  декорування закладів туристичної інфрпструктури відповідно до еитнографічнох умов території; здатність витримувати дизайн туристичних комплексів  віфдповідно до етнографічної специфіки регіону.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:   Тема 1. Український етнос у просторі і часі.  Тема 2. Методика етнографічних досліджень.   Тема 3. Етнорегіональна своєрідність України та українців. Тема 4. Етнотуристичні ресурси України. Тема 5.Етнографічні знання в проектуванні туристичних послуг. Тема 6. Використання етнографічних особливостей матеріальної  культури українців  в туристичному сервісі та інфраструктурі регіону. Тема 7. Етнотуристичний комплекс. Тема 8. Моделювання етнотуристичної  інфраструктури території. Тема 9. Моделювання етнографічних садиб. Тема 10. Моделювання   етноорієнтованого харчового сервісу. Тема 11. Народна кухня  регіону.  Тема 12. Відтворення етнічно-культурних пам'яток.  Тема 13. Створення етнографічних музеїв і скансенів. Тема 14.  Етноанімаційні програми в комплексі туристичних послуг. Тема 15 Технологія створення етноанімаційних програм. Тема 16. Моделювання етнот уристичного продукту.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: походження та етнічну історію українецівв; етноргіональну своєрідність  України та українців, матеріальні основи та духовний світ українства.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у ІУ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.09

2.Назва: МІЖНАРОДНИЙ ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий ВНЗ

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 5

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання:  знання: основні терміни та поняття курсу; теорії; особливості міжнародного бізнесу; принципи міжнародної торгівлі як сфери реалізації міжнародного бізнесу; сучасні тенденції розвитку міжнародного бізнесу; принципові підходи до дослідження; особливості компонентної і регіональної структури; класифікацію міжнародних організацій у сфері туризму; нові форми  міжнародного тур бізнесу в умовах глобалізації; вміння: інтерпретувати  історичні корені виникнення конкретних ситуацій у міжнародних відносинах України з іншими країнами світу; встановлювати  економічні причини виникнення конкретних ситуацій у міжнародних відносинах України з іншими країнами світу; компетентності: здатність проводити дослідження світових тенденцій тур бізнесу як суспільного явища і важливу галузь національної економіки; здатність професійно оцінювати конкретну ситуацію у межах міжнародного турринку;  здатність здійснювати аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах світового тур ринку.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Бізнесові основи в країні та світі. Тема 2. Міжнародний туристичний бізнес на Україні..Тема 3. Економічні функції міжнародного туристичного бізнесу..Тема 4. Теоретико-методологічні засади дослідження туристичного бізнесу макрорегіонів світу.. Тема 5. Теорії міжнародного туристичного бізнесу. Тема 6. Особливості міжнародного туристичного ринку як ринку послуг. Тема 7. Компонентна структура міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 8. Регіональна структура міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 9. Співробітництво з ЮНВТО та її вплив на розвиток міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 10. Зовнішньоекономічні зв’язки України з Австрією та Грецією. Тема 11. Туристичний бізнес країн південно-азійського макрорегіону.Тема 12. Характеристика ресурсної бази для розвитку міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 13. Вплив кліматичних факторів на міжнародний туристичний бізнес. Тема 14. Зайнятість та сфера послуг в міжнародному туристичному бізнесі.Тема 15. Характеристика туристичних чудес світу..Тема 16. Нові форми міжнародного туристичного бізнесу.. Тема 17. Особливості туристичних ресурсів світу.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: знання про міжнародні організації та норми міжнародного приватного права.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  екзамен у V семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS. Критерії оцінювання.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.10

2.Назва: ДІЯЛЬНІСТЬ ТУРИСТИЧНОЇ САМОДІЯЛДЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 5

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання: знання: сучасного стану та перспектив розвитку, систему туристської самодіяльної організації (клубної діяльності) в умовах ринкової економіки, напрями діяльності самодіяльного туризму з плануванням участі у ступеневих і категорійних походах, участі у тур злетах, особливості супроводу туристів на певних ділянках маршруту різних видів спортивного туризму (пішохідного, водного, велосипедного, гірського, лижного, спелео- та ін.);вміння: забезпечувати інформаційний збір про діяльність самодіяльних туристських організацій, аналізувати особливості формування нових маршрутів, порівнювати якість проходження маршрутів за звітною документацією МКК, підтвердження виконання кваліфікаційних вимог; проводити анкетування, опитування туристів перед, під час та після подорожі, походу, експедиції щодо дослідження формування зацікавленості до занять основними видами туризму та спеціалізованими; вивчати досвід клубної діяльності на основі неприбуткової діяльності за рахунок членських внесків, можливість взаємодії в організації роботи між керівниками, активом та клубниками тур груп; компетентності: здатність складати перспективні програми розвитку самодіяльного туризму за місцем проживання з метою пропаганди здорового способу життя та ін.; проектувати матеріально-технічне забезпечення тур організації, клубу, громадського об’єднання з урахуванням інноваційних технологій; організовувати масові заходи враховуючи культуру та менталітет місцевого населення; проводити дослідження для визначення кількості і якості діяльності тур самодіяльної організації, як масового і доступного засобу оздоровлення населення різних вікових категорій; ведення переговорів при співпраці між клубами, державними, приватними установами, підприємствами та спілкування з туристами, використовуючи культуру ділової мови та мовлення як на українській так і на іноземній мові.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне.

11.Зміст курсу:Тема 1. Становлення та розвиток самодіяльного туризму.. Тема 2. Самодіяльний туристський рух в Україні. Тема 3. Умови розвитку організаційної системи туризму. Тема 4. Державне регулювання розвитку туристичної сфери України. му.Тема 5. Законодавчі та нормативно-інструктивні документи що регламентують розвиток ТСО. Тема 6. Організаційні форми туристської діяльності. Тема 7. Професійна психологічна підготовка туристів самодіяльної організації. Тема 8. Характеристика туристського маршруту діяльності ТСО. Тема 9. Забезпечення безпеки подорожі. Тема 10. Діяльність ТСО в сфері екстремального туризму. Тема 11. Особливості узагальнення вітчизняного та закордонного досвіду з питань діяльності самодіяльного туризму..Тема 12. Планування діяльності туристської самодіяльної організації..Тема 13. Організація змагання з тур багатоборства в клубній діяльності..Тема 14. Відродження тур активності як форма реалізації людиною свого потенціалу..Тема 15. Особливості діяльності туристської самодіяльної організації..Тема 16. Науковці і практики щодо існуючих проблем діяльності ТСО. Тема 17. Добровільне об'єднання як громадська організація задля задоволення інтересів і потреб громадян на засадах самоврядування.

12.Рекомендоване або обов'язкове вивчення й інші навчальні ресурси /засоби: рекомендована науково-пошукова робота, обов’язкове вивчення основних елементів організації та проведення індивідуальних, групових та масових тур заходів як на території України так і закордоном. Презентація проектів тур заходів, програм для різної вікової категорії туристів.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання: лекції, тест-контроль, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, науково-пошукова, індивідуальна та самостійна робота. Участь в конференціях.

14.Форми та критерії оцінювання: Вхідний, поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань, самостійної роботи. Підсумковий контроль, екзамен у V семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

  1. Мова викладання: українська.

 

11.Код:   ВВ.2.11

2.Назва: ОСНОВИ ІНВЕСТИЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 4 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:   Кравченко А.В.

9.Результати навчання: знання: особливостей  формування сучасних тенденцій та національного і світового інвестиційного ринку; нормативно-правових аспектів здійснення інвестиційної діяльності; механізму функціонування  інвестиційного ринку; специфіки інвестиціййних ризиків; прийомів інвестиційного менеджменту; вміння: інтерпретувати  інвестиційну політику турпідприємства; розробляти стратегію управління інвестиційним розвитком турпідприємства; використовувати інвестиційну  привабливість об'єктів ринку інвестицій; компетентності: здатність до узагальнення вітчизняного і закордонного досвіду з питань аналізу і обробки науково-технічної інформації у сфері інвестиційної діяльності з використанням інформаційно-кому-нікаційних технологій; здатність до розроблення інвестиційної стратегії турпідприємства;здатність до аналізу інвестиційної привабливості проектів, формування інвестиційного портфелю та програм реальних інвестицій підприємства; здатність до управління інвестиціями на турпідприємстві.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:   Тема 1.Теоретичні основи інвестиційного менеджменту. й. Тема 2. Мета, задачі та функції інвестиційного менеджменту. Тема 3. Інвестиційний ринок та його оцінка.. Тема 4. Інвестиційна привабливість на мезоекономічному рівні. Тема 5. Пріоритетні галузі країни іноземних інвесторів.. Тема 6. Управління інвестиційною діяльністю підприємства. Тема 7. Управління інвестиційною програмою розвитку підприємства. Тема 8. Фінансова звітність підприємства з інвестиційної діяльності. Тема 9. Фактори та умови формування інвестиційної привабливості підприємства. Тема 10. Інвестиційне проектування. Тема 11. Вимоги до інвестиційного проекту..Тема 12. Бізнес-планування інвестиційного проекту.. Тема 13. Вимоги міжнародних фінансових організацій до бізнес-плану інвестиційного проекту..Тема 14. Загальноприйнята класифікація джерел фінансування інвестиційної програми. Тема 15. Управління фінансовими інвестиціями. Тема 16. Статичні та динамічні методи оцінки інвестиційних проектів та їх вдосконалення. Тема 17. Характеристика інвестиційних якостей основних цінних паперів.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: знання механізму функціонування  інвестиційного ринку.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у ІУ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.12

2.Назва: СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ТУРИЗМ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 5

8.Прізвище лектора:   доцент Борисова  О.В.

9.Результати навчання: знання: наукових основ спеціалізованого туриму; спеціальних видів туризму: рекреаційно-оздоровчого, пізнавального та паломницько-релігійного характеру; подієвих, освітньо-бізнесових та анімаційних видів спеціалізованого туризму; поширення спеціалізованого туризму на території України; вміння: класифікувати туризм за видами та формами; визначити цільові мотивації у різних видах спеціалізованого туризму; аналізувати ресурси та інфраструктуру спеціалізованого туризму;  компетентності: здатність до використанням інформаційно-комунікаційних технологій з питань аналізу і обробки інформації у сфері спеціалізованого туризму;  готовність застосування прикладних методів дослідницької діяльності у спеціалізованому туризмі; володіння культурою мислення, сприйняття інформації, постановки мети та вибору шляхів її досягнення у різних видах спеціалізованого туризму;  готовність до реалізації проектів у сфері спеціалізованого туризму;

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу    Тема 1. Потреби людини. Тема 2. Основи спеціалізованого туризму. Тема 3. Спеціальні види туризму рекреаційно-оздоровчого характеру. Тема 4. Лікувально-оздоровчий туризм. Тема 5. Сільський туризм. Тема 6. Екологічий туризм. Тема 7. Спеціальні види туризму пізнавального характеру.  Тема 8. Подієві види туризму..Тема 9. Спеціалізовані види туризму паломницько-релігійного характеру. Тема 10. Освітньо-бізнесові види спеціалізованого туризму. Тема 11. Анімаційні види спеціалізованого туризму.  Тема 12. Види спеціалізованого туризму на території України 12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: вміння класифікувати туризм за видами та формами; визначити цільові мотивації у різних видах спеціалізованого туризму; сучасних технологій управління персонало. 

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.13

2.Назва: РЕКЛАМА В ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: доцент Кравченко А.В.

9.Результати навчання:  знання: види, функції і стилі туристичної реклами; особливості сучасного рекламного процесу; вимоги до рекламних звернень в туризмі; сучасні засоби туристичної реклами; рекламні можливості мережі Інтернет; методи оцінки ефективності реклами; вміння: планувати рекламну кампанію в туризмі; складати бюджет рекламних витрат; робити вибір засобів реклами для конкретних умов; планувати рекламну діяльність туристичної фірми в мережі Інтернет;  оцінювати економічну та соціальну ефективність реклами; планувати рекламну діяльність на зовнішніх туристичних ринках; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність до розробки рекламного продукту на основі сучасних технологій;  здатність знаходити, аналізувати і обробляти науково-технічну інформацію у сфері рекламної діяльності з використанням інформаційно-комунікаційних технологій; здатність використовувати методи моніторингу ринку туристично-рекламних послуг.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:     Тема 1. Поняття туристичної реклами та її місце в системі маркетингових комунікацій. Тема 2. Характеристика сучасного рекламного процесу в туризмі. Тема 3. Структура, форма та стиль рекламного звернення.. Тема 4. Інформаційно-рекламні матеріали. Тема 5. Зовнішня туристична реклама. Тема 6. Туристична реклама в періодичній пресі.   Тема 7. Особливості телереклами..Тема 8. Оцінка ефективності реклами.  Тема 9. Вплив реклами на підсвідомість. Тема 10. Міжнародна туристична реклама.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення основних етапів розробки рекламного проекту.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.. 

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.14

2.Назва: ОРГАНІЗАЦІЯ ВИСТАВКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: професор  Обозний В.В.

9.Результати навчання:  знання: сучасні тенденції розвитку у сфері виставкової діяльності; специфічні риси  підготовки  та проведення виставкок в Україні; основи діяльності  зі створення комерційно успішного виставкового проекту;  вміння: орієнтуватися у спеціальній літературі, присвяченій особливостям організації виставково-туристичного проекту; орієнтуватися у етапах створення виставково-туристичного проекту;   компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, здатність обґрунтовувати  вибір рішення щодо прийняття участі у відповідному виставковому заході; здатність розробляти виставкові проекти туристичного спрямування; здатність виявляти пріоритетні напрями у проектуванні.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:     Тема 1. Поняття, класифікація, значення виставок і ярмарок. Тема 2. Розвиток і сучасний стан виставкової діяльності. ї.Тема 3. Міжнародний туристичний бізнес як феномен сучасного світу.. Тема 4.  Становлення та розвиток виставкової діяльності в Україні  .Тема 5. Проектування і виготовлення стендового експозиційного комплексу. Тема 6. Основні етапи   створення  виставкового стенду.. Тема  7.   Логістика виставкової діяльності. .  Тема 8.     Організація роботи  під час виставки.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення основних етапів розробки виставкового проекту.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.15

2.Назва:ЗАПОВІДНА СПРАВА

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:  Борисова О.В., Головко В.В.

  1. Результати навчання: знати: основні категорії природно-заповідних об’єктів; екологічні, юридичні та економічні засади функціонування заповідних об’єктів на території України; систему управління природно-заповідним фондом; вміти: визначати режими збереження заповідних екосистем та ландшафтів; оцінювати вплив антропогенних факторів на заповідні екосистеми; організовувати еколого-просвітницьку діяльність у туристичній діяльності; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області; здатність використовувати знання та нормативні документи з охорони природи в туристичній діяльності; здатність планувати розвиток туристичної діяльності на територіях природно-заповідного фонду; здатність планувати та проводити еклого-туристичні заходи; здатність ефективно використовувати у туризмі відомчі матеріали заповідних територій для моделювання екологічних ситуацій.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:    Тема 1. Заповідна справа: мета, завдання, об’єкт, предмет і методи досліджень. Тема 2. Організаційно-правові засади охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.. Тема 3. Класифікація природоохоронних територій. Тема 4. Створення та проектування територій ПЗФ. Тема 5. Природоохоронна діяльність у межах ПЗФ..Тема 6. Структура та зонально-регіональні особливості ПЗФ України та світу .

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення природоохоронного законодавства. 13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.16

2.Назва СТАТИСТИКА У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  третій рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 5 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:   доцент Кравченко А.В.

  1. Результати навчання: знання: основи економічної і соціальної статистики; діяльності обліково-контрольної та адміністративно-господарської роботи; використання стандартних методик на основі даних статистичної звітності, бухгалтерського обліку; вміння:;працювати з основними джерелами статистичної інформації і довідковою літературою; оцінювати результати господарської діяльності підприємств, організацій та установ за допомогою статистичних показників і статистичних методів; системно аналізувати діяльність підприємств, організацій та установ за допомогою статистичних показників; компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність до самостійного пошуку і вивчення методів дослідження; готовність використовувати сучасні досягнення науки та передові технології у науково-дослідних роботах у сфері туризму;готовність використовувати сучасні технології статистики; здатність аналізувати діяльність підприємств, організацій та установ за допомогою статистичних показників і статистичних методів.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

   11.Зміст курсу: Тема1.Туризм як об’єкт статистичного вивчення..Тема 2. Методологічні основи статистики. Тема 3. Особливості статистичного дослідження в туризмі. Тема 4. Індексні моделі в статистиці колективних засобів розміщування. Тема 5. Статистика туристських потоків.. Тема 6. Аналіз інтенсивності розвитку та сезонності туристопотоків.  Тема 7. Статистика засобів з розміщення туристів.. Тема 8. Статистика туристських витрат і туристського споживання.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення  основ природоохоронного законодавства.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у У семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська.

 

1.Код: ВВ.2.17

2.Назва ТУРИСТИЧНЕ ДОКУМЕНТОЗНАВСТВО

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 7 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:    Борисова О.В.

  1. Результати навчання: знання: нормативно-методичних документів, які регламентують забезпечення документування управління на сучасному етапі; орга-нізаційно-правових форм управлінських документів; новітніх технологій ведення діловодства на туристичному  підприємстві; вміння: складати і оформляти організаційно- розпорядчі  та  інфор-маційно-довідкові  документи; складати  та оформляти   договори  туристичного  підприємства; здійснювати поточне діловодство у туристичній діяльності; компетентності: здатність виконувати   роботу  з документообігу із використанням  новітніх технологій  та  технічних засобів; готовність використовувати  нормативні  та  правові  документи  у   туристській діяльності; володіння основними методами, спосо-бами і засобами отримання,  зберігання, переробки інформації, навички роботи з комп'ютером;здатність  планувати   та   розробляти   технологію   роботи на  базі організаційної та  обчислювальної  техніки  служб  доку-ментаційного забезпечення  управління.  

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

   11.Зміст курсу:      Тема 1. Поняття  про  діловодство. Тема 2. Документи  щодо  особового  складу. Тема 3. Організаційно – розпорядчі  документи. Тема 4. Інформаційно - довідкові  документи..Тема 5. Особливості роботи  туристичного підприємства  та  його  документальне забезпечення..Тема 6. Складання та оформлення договорів у практиці туристичного підприємств. Тема 7. Організація документального обігу туристичного підприємства.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: Рекомендоване вивчення  нормативно-методичних  основ документознавства.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

1.Код: ВВ.2.18

2.Назва ТЕХНОЛОГІЯ ПРОДАЖУ ТУРИСТИЧНИХ ПОСЛУГ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): третій цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий рік

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 7 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:   Борисова О.В.

  1. Результати навчання: знання: теоретичних та практичнтх основ технології продажу туристичних послуг; класифікацію потреб туристів; типологію продавців та клієнтів;  основні форми та технології продажу продукту туристичної індустрії;  організація особистого продажу та продажів через GDS-системи, CRO, веб-сайти та інтернет-агенства тощо; вміння: виявляти мотиви клієнтів до покупки, розуміти їх потреби; презентувати турпродукт, слухати, переконувати, вести переговори, аргументовано відповідати на питання, завершувати продаж тоді, коли це потрібно;   компетентності:  здатність приймати оптимальні рішення в умовах продажу  туристичного продукту;  здатність визначати туристичні мотивації та їх вплив на технологію продажу; здатність ефективно презентувати та кваліфіковано продавати туристичний продукт;здатність встановлювати контакт та взаємодіяти з клієнтами, управлятися із запереченнями покупців; здатність здійснювати творчий пошук напрямів і резервів удосконалення процесів і методів продажу туристичного продукту.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

  11.Зміст курсу:     Тема 1. Специфіка туристичних послуг як товару. .Тема 2. Модель цінності послуги.  Тема 3. Поведінка споживача. Тема 4. Основи продажу туристичного продукту.  Тема 5. Технологія особистого продажу у туристській індустрії. Тема 6. Електронна дистрибуція у туристичному та готельному бізнесі. Тема 7. Робота із запереченнями і сумнівами клієнта компанії індустрії туризму . Тема 8. Післяпродажне обслуговування.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення  основ природоохоронного законодавства. 13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

1.Код ВВ. 2.19

2.Назва: СПЕЦІАЛІЗОВАНІ  ТУРИСТИЧНІ  РИНКИ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий ВНЗ

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):  вибірковий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання:  знання:  стану спеціалізованих туристичних ринків та організацій в світі і в Україні , їх особливості та значення для соціально-економічного прогресу; механізму формування попиту та пропозиції на ринках спеціалізованих туристичних послуг та їх особливості; нові форми  міжнародного тур бізнесу в умовах глобалізації; вміння: інтерпретувати  історичні корені виникнення конкретних ситуацій у міжнародних відносинах України з іншими країнами світу; вільно орієнтуватися в теоретичних і практичних проблемах щодо функціонування різноманітних туристичних ринків, що виникають під час господарської діяльності їх суб’єктів; аналізувати ефективність управлінських рішень з точки зору їх подальшого розвитку; розробляти стратегію розвитку та удосконалення діяльностітуристичної галузі;  визначати місце та роль в економіці України окремих спеціалізованих туристичних ринків; на практиці застосовувати отримані знання; компетентності: здатність до аналізу сучасного стану розвитку спеціалізованих туристичних ринків в світі і в Україні;  здатність до теоретичного осмислення та практичного розв’язування проблем, що виникають під час діяльності суб’єктів туристичних ринків; здатність професійно оцінювати конкретну ситуацію у межах міжнародного турринку;  здатність здійснювати аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах світового туристичного  ринку.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Ринок спеціалізованих туристичних послуг.  Тема 2. Структура спеціалізованих туристичних ринків. Тема 3. Специфіка формування попиту та пропозиції на спеціалізованих туристичних ринках.  Тема 4.  Інноваційно-інвестиційна діяльність на спеціалізованих туристичних ринках України. Тема 5. Спеціалізовані туристичні організації.  Тема 6. Туризм як фактор формування нових соціокультурних феноменів. Тема 7. Одеський регіон в системі спеціалізованих туристичних ринків. Тема 8. Аналіз ринку туристичних продуктів. Тема 9. Ринок готельних послуг і тенденції розвитку. Тема 10. Аналіз функціонуванняринку лікувально-оздоровчих послуг.  Тема  11. Специфіка розвитку  ринку винного туризму.  Тема  12. Формування ринку морського круїзного туризму в Причорноморських регіонах України.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби:  Теорії  туристичного бізнесу (теорія абсолютних переваг, теорія відносних переваг, теорія співвідношення чинників, теорія життєвого циклу продукту, теорія подібності країн та її використання у туризмі. Теорія конкурентних переваг).

 13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік у VШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська.

 

1.Код: ВВ.2.20

2.Назва МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ В ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий 

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):  поглибленої підготовки

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: доцент Борисова О.В.

9.Результати навчання: знання: методів державного регулювання міжнародної туристської діяльності в Україні; основних засад формування міжнародної туристської політики; основні законодавчі і нормативно-правові акти у сфері міжнародного туризму; класифікацію міжнародних туристичних турів; етапів формування міжнародних послуг та турів; основних заходів безпеки під час організації міжнародних туристичних подорожей вміння: розробляти різні види міжнародних туристичних маршрутів; організовувати міжнародні туристичні подорожі; просувати міжнародні туристичні тури; організовувати міжнародні туристські подорожі у відповідності до різних засобів пересування, що використовуються; компетентності: здатність до самостійного пошуку і вивчення  методів дослідження; здатність самостійно здобувати і використовувати нову інформацію; здатність здійснювати аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах світового туризму; здатність використовувати на практиці загальні принципи, методи і прийоми  організації міжнародної туристичної діяльності.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне., дистанційне.

11.Зміст курсу: Тема 1. Історія розвитку міжнародного туризму. Тема 2. Міжнародний туризм як об’єкт дослідження.. Тема 3. Сутність та економічні засади міжнародного туризму в контексті сучасної глобалізації Тема 4.  .Державне регулювання міжнародної туристичної діяльності. Тема 5.  Соціально – економічна роль світового туризму. Тема 6. Міжнародна співпраця в галузі туризму. Тема 7. Державне регулювання міжнародної туристичної діяльності. Тема 8. Процеси  інтеграції  та  глобалізації  у  міжнародному туризмі. Тема 9. Принципи і засади організації міжнародних туристичних подорожей. Тема 10. Міжнародна співпраця в галузі туризму. Тема 11. Міжнародні туристичні організації.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: світових тенденцій розвитку готельного бізнесу та світових тенденцій туристичної діяльності.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у IІІ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS. Критерії оцінювання.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код: ВВ.2.21

2.Назва ЛОГІСТИКА У СФЕРІ ГОСТИННОСТІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий 

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій):  поглибленої підготовки

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: доцент Романенко О.В.

9.Результати навчання: знання: концепції логістики;   функції логістики і відповідні ним типи підприємств; поняття, види і ознаки матеріальних потоків; види логістичних операцій; основні методи, вживані для вирішення наукових і практичних завдань в логістиці; базових понять маркетингу; сучасного стану готельного господарства України;  вміння:  здійснювати моделювання в логістиці; аналізувати рекреаційне середовище; орієнтуватися в ціновій політиці індустрії гостинності;  проектувати послуги гостинності, використовуючи інтеракцію діючих стандартів на види послуг;  характеризувати розвиток транспортних послуг у світі, їхню роль в індустрії гостинності;  розробляти план маркетингових досліджень, потенційних споживачів послуг гостинності;  розраховувати об'єм вхідного, вихідного, внутрішнього потоків; визначати вантажообіг складу; здійснювати розробку маршрутів і складання графіків доставки товарів; формувати систему логістичного сервісу тощо; компетентності: здатність до формування логістичного світогляду; здатність аналізувати та застосовувати на практиці вітчизняний і закордонний досвід логістики; спроможність використовувати сучасні теоретичні підходи до організації логістики; здатність до практичного застосування методики й техніки підготовки та проведення логістичних операцій для різних категорій туристів.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне., дистанційне.

11.Зміст курсу:    Тема 1. Становлення та розвиток індустрії гостинності. Тема 2. Логістика у  сфері гостинності як складова логістики послуг. Тема 3. Теоретичні засади логістики туризму.. Тема 3. Логістичні основи сталого розвитку туризму.. Тема 4. Логістика туру. Тема 5. Логістика міжнародного туризму. Тема 6.  Логістика у  сфері розвитку готельного бізнесу. Тема 7.  Логістика  управління службою харчування та напоїв. Тема 8. Ресторанний бізнес і основні види діяльності ресторанів. Тема 9.  Логістика  у сфері відпочинку і розваг. Тема 10. Проведення нарад, конференцій і виставок. Тема 11.  Логістика маркетингу у сфері гостинності. Тема 12.  Логістика у сфері управління людськими ресурсами.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: стійкі знання в сфері управління матеріальними потоками і супутніми їм інформаційними, фінансовими потоками, їх оптимізації на макро- та мікрорівні.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, лабораторні заняття, консультування, робота в ініціативних групах, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання: Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на лабораторних заняттях, оцінювання контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код:   ВВ.2.22

2.Назва:  ОСНОВИ  МУЗЕЄЗНАВСТВА

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: Добродум О.В.

9.Результати навчання:  знання:  регіональні особливості традиційно-культурної спадщини українського народу;  основи  музеєзнавчої роботи; основи планування шкільної  музейно-краєзнавчої  роботи; вміння: розкривати механізм появи і розвитку основних явищ   матеріальної і духовної культури українців; організовувати творчо-пошукову, обліково-зберігальну, експозиційну, культурно-освітню роботу у краєзнавчому музеї; здійснювати комплексне вивчення конкретної території; організовувати роботу краєзнавчого музею та  шкільну (позашкільну) музейно – краєзнавчу діяльність.      компетенції: здатність до  формування компетенцій  щодо  використання історично усталених форм життєдіяльності населення  з метою розробки національно-орієнтованого туристичного продукту; здатність представляти результати пошуково-дослідницької роботи у формах звітів, прикладних розробок, доповідей, рефератів, публікацій і публічних обговорень; здатність аналізувати і використовувати  результати музейно-краєзнавчої роботи в туристичній діяльності.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Історія музейної справи.   Тема 2. Призначення і особливості шкільного краєзнавчого музею. Тема 3. Організація шкільного краєзнавчого музею.. Тема 4. Робота   шкільного учнівського активу   Тема 5. Історико-типологічні аспекти українського краєзнавства.. Тема 6. Національно-просвітницькі орієнтири як чинник розвиту  українського музеєзнавства.. Тема 7. Планування музейної роботи. Тема 8. Комплектування музейних фондів. Тема 9. Фондова робота музею. Тема 10. Експозиційна робота музею. Тема 11. Організація музейних екскурсій. Тема 12. Сучасні форми музейної роботи та їх оновлення.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: постанови уряду  з питань розвитку  шкільного музеєзнавства.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS. Критерії оцінювання.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.23

2.Назва АНІМАЦІЙНЕ КРАЄЗНАВСТВО У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): короткий

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора:   професор Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання:  сутності, значення та передумов зародження анімації в туризмі;  нормативно-правової бази, яка регулює організацію анімаційних послуг в Україні; методики організації анімаційних послуг у різних видах туризму; досліджувати функціонування ринку анімаційних послуг в Україн;. особливостіей організації анімаційних послуг у різних видах туризму;  основні сегменти ринку анімаційних послуг;  вміння:  оцінювати  основні підходи та критерії підприємств дозвілля; визначати особливості роботи аніматорів з різними категоріями туристів; вивчати особливості складання анімаційних програм; керувати анімаційною групою;  -укладати договори на організацію анімаційних послуг;  компетенції: здатність до опанування теоретичними і професійними знаннями щодо організації анімаційних послуг в туризмі; здатність моделювати анімаційні послуги як складову частину туристського продукту; здатність до отримання практичних навиків розробки анімаційних програм різного спрямування з організації надання анімаційних послуг в туризмі.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:   Тема 1. Основи організації анімаційних послуг в туризмі. Тема 2. Індустрія  туристичного дозвілля. Тема 3. Модель фахівця туранімації.. Тема 4. Організація анімаційних послуг в готелях і туристичних комплексах. Тема. 5 Класифікація туристів. я.  Тема 6.Матеріальна база для забезпечення роботи анімаційної служби готелів і туркомплексів. Тема 7. Етапи формування анімаційних програм. Тема 8. Організація ігрової та спортивної анімації.. Тема 9. Музична та танцювальна анімація. Тема10.  Специфіка вербальної анімації. Тема  11. Організація анімаційних шоу. Тема 12. Свято як основа комплексної анімації.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: організаційних форм  відпочинку від найдревніших часів до сьогодення.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код: ВВ.2.24

2.Назва: СУЧАСНІ СТРАТЕГІЇ  ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): поглибленої фахової підготовки.

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора:    доцент Кравченко А.В.

9.Результати навчання: знати: основні понять економіки підприємств туристичної індустрії; економічний механізм функціонування підприємств туризму в умовах ринкової економіки; фактори, які впливають на різні аспекти діяльності підприємств туристичної індустрії та механізми управління ними; систему взаємозв’язків результатів господарської діяльності підприємств туризму; методи аналізу та планування показників розвитку підприємств туризму; вміти: оцінювати економічний стан туристичного підприємства; обґрунтувати стратегію управління ресурсним потенціалом туристичного підприємства; правильно обирати методи планування залежно від результатів аналізу виробничої і фінансово-комерційної діяльності та цілей розвитку підприємства; управляти поточними витратами підприємства і собівартістю продукції; обґрунтовувати плани з реалізації туристичного продукту, формування доходу та прибутку підприємства; визначати резерви підвищення ефективності виробничої та фінансово-комерційної діяльності підприємств; компетентності: здатність до аналізу сучасного стану розвитку спеціалізованих туристичних ринків в світі і в Україні;  здатність до теоретичного осмислення та практичного розв’язування проблем, що виникають під час діяльності суб’єктів туристичних ринків; здатність професійно оцінювати конкретну ситуацію у межах міжнародного турринку;  здатність здійснювати аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах світового туристичного  ринку.

здатність до цінки  стратегії (гнучкість і орієнтацію на зовнішнє і внутрішнє середовище підприємства; рівень збалансованості цілей діяльності з ресурсами для їх досягнення; імовірність ризику; чітке поєднання підцілей); здатність до  самостійної розробки базових стратегій розвитку підприємства.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:  Тема 1. Підприємництво як особливий вид діяльності. Тема 2. Типологія піприємництва.. Тема 3. Інновації та підприємництво в туризмі.  Тема 4. Мале підприємництво Тема 5. Форми державної підтримкималого підприємництва.  Тема 6. Оподаткування в туристичній сфері \Тема 7. Підприємницький ризик. \. Тема 8. Відповідальність суб’єктів підприємницької діяльності. Тема 9. Формування стратегії туристичного підприємства. Тема 10. Стратегії розвитку, які в туризмі мають специфічні особливості..  Тема 11 . Обґрунтування та реалізація економічної стратегії. Тема 12. Процедура розробки стратегії функціонування підприємства. 

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: економіки туризму та туристичного бізнесу, показників оцінки туристичної діяльності.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код: ВВ.2.25

2.Назва  КУЛЬТУРА УПРАВЛІННЯ У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): додаткової спеціалізації

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:   четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора:  Борисова  О.В., Романенко О.В.

9.Результати навчання: : знати: специфіку філософського осмислення   культури  та  її  складові; основні поняття та категорії   культури управління; сутність та психологічний зміст культури  управління, його принципи, елементи та взаємодію основних складових; фактори формування культури  управління. вміти: володіти інструментарієм бізнес-адміністрування, комуніка-ивними здібностями та культурою  управліня; передбачати та оцінювати  ринкову кон’юнктуру, працівників; володіти технікою мовлення, знати мовленнєвий етикет і вміло  його використовувати;  використовувати сучасні технології управління персоналом; компетентності: здатність проектувати організаційну структуру, здійснювати розподіл повноважень і відповідальності на основі їх делегування; здатність до аналізу і проектування   міжособистісних, групових і   організаційних  комунікацій ; ; здатність організовувати роботу виконавців, ухвалювати управлінські  рішення в організації туристичної  діяльності; здатність ефективно організувати групову роботу на основі знання процесів групової   динаміки і принципів формування команди;

 10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Модуль І.  Теоретико-методологічні засади філософії культури управління. Тема 1. Філософські  аспекти  культури  управління. Тема 2. Теоретичні  аспекти  культури  управління  організації. Категорії культури. Тема 3. Методологічний  аналіз  досліджень  проблем  культури  управління   в  туризмі. Модуль П.  Професійна культура менеджера як складова  культури   управління. Тема 4. Наукові  основи  визначення  якостей  менеджера  туризму. Тема 5. Функції  менеджера, принципи  та  методи  керівництва. Тема 6.Сутність, зміст та  напрямки  наукової організації  праці  менеджера  туризму. Тема 7. Організація проведення нарад, зборів, ділових переговорів. Тема 8. Інформаційне та документаційне забезпечення праці менеджера   туризму. Тема 9. Управлінська етика та її складові... Тема 10. Імідж  менеджера  туризму.

12.Рекомендоване або обов'язкове вивчення й інші навчальні ресурси / засоби:   

  1. Балабанова Л. В., Сардак О. В .Організація праці менеджера.-К., 2004
  2. Іванова І. В.Менеджер - професійний керівник. - К., 2001.
  3. Кіптенко В.К. Менеджмент туризму: підручник. – К., 2010. – 502с.
  4. Скібіцька, Л. І. Організація праці менеджера. – К., 2010. - 360 с.

  12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: регіональні особливості України з урахуванням історико-культурного українознавчого фону  та цілісності  процесу  національного відродження;  питання, пов’язані з формуванням в Україні політики сталого розвитку регіонів.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  екзамен  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код:   ВВ.2.26

2.Назва: КРАЄЗНАВСТВО І ТУРИЗМ В СИСТЕМІ  МАН

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: професор  Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання: організаційно-методичних засад краєзнавчого вивчення  території;  особливостей учнівської  діяльності в системі МАН;  вміння: виявляти пізнавальні інтереси учнів та їх творчмй потенціал; здійснювати комплексне вивчення свого краю; збирати, систематизувати зібрані матеріали; виготовляти навчальні експонати та унаочнення;   розробляти та організовувати краєзнавчі заходи; компетентності: здатність забезпечувати формування пошуково-дослідницької культури учнівської молоді в системі МАН; здатність до профорієнтаційного спрямування шкільної краєзнавчо-туристичної діяльності  в системі МАН; здатність залучати  учнівську молодь до пошуково-дослідницької роботи та створювати умови для  майбутнього самовизначення; здатність формувати, оформляти, представляти результати виконаної пошуково-дослідницької роботи.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Організаційно-педагогічні засади навчання і виховання  учнів в системі  Малої академії наук учнівської молоді. Тема 2. Навчальна програма курсу «Краєзнавство і туризм» та її реалізація..Тема 3. Навчальні модуль   «Краєзнавство»..  Тема 5.  Навчальні модуль «Туристсько-краєзнавча практикаТема 6.  Навчально-практичний модуль  «Туристська підготовка».  Тема 7. Навчально-практичний модуль «Експедиційно-краєзнавча практика».  Тема 8.   Зв'язки  наукової спільноти з школою на основі туристсько-краєзнавчого напряму співробітництва..Тема 9. Пошуково-дослідницька робота в  системі МАН. Тема 10.  Приклад прокладання  навчально-методичної стежини з вивчення природних комплексів на території НЕНЦ (м.Київ).  ення.Тема 11.  Досвід підготовки учнівської пошуково-дослідницької роботи. Тема 12. Захист учнівської  пошуково-дослідницької роботи.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: знання особливостей учнівської  діяльності в системі МАН .

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

 

.

Код: ВВ.2.27

2.Назва  СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: професор  Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання: концептуальні засади стратегії розвитку національного туризму  сутність; механізми та інструменти реалізації стратегії розвитку національного туризму; вміння: аналізувати і використовувати статистичні показники розвитку туризму; реалізовувати заходи щодо щодо працевлаштування та само-зайнятості в туризмі; реалізовувати зоходи стратегії сталого розвитку суспільства;   компетентності: здатність реалізовувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України; здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області;здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, готовність використовувати нормативні і правові документи у туристичній діяльності; здатність до розробки рекламного продукту на основі сучасних технологій;  здатність до проведення громадської експертизи нормативно-правових актів та концептуальних документів з питань розвитку сфери туризму; здатність до співробітництва  з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, представниками бізнесової сфери та громадських організацій в туристиому напрямі.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:        Тема 1. Туризм як важливий   засіб реалізації зовнішньої політики держави. Тема 2. Сучасний стан вітчизняного туризму, проблеми  та шляхи його оздоровлення. Тема 3. Стратегія  розвитку національного туризму в Україні Тема 3. Мета, стратегічні цілі та завдання Стратегії. Тема 4. Дорожня карта та напрями реалізації Стратегії. Тема 5. Механізми та інструменти реалізації Стратегії.. Тема 6. Організаційний механізмреалізації Стратегії  та його основні  складові.. Тема 7. Економічний механізм реалізації Стратегії..  Тема 8. Фінансовий механізм реаоізації Стратегії. Тема 10. Моніторинг реалізації Стратегії.   Тема 11. Показники реалізації Стратегії. Тема 12. Очікувані результати реалізація Стратегії.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення основних умов сталого розвитку сфери туризму.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS.

15.Мова викладання: українська

1.Код:   ВВ..2.28

2.Назва: ОСНОВИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  четвертий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 8 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 4

8.Прізвище лектора: професор  Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання: вимоги до організації науково-дослідної роботи у вищому навчальному закладі; методи наукового пізнання і логіку  наукового дослідження; вимоги до написання і оформлення бакалаврської  роботи; вміння: стимулювати особистісні дослідницькі  якості; планувати самостійну дослідницьку роботу; реалізовувати відповідні етапи наукового дослідження; компетентності: здатність до самостійного пошуку і вивчення методів дослідження; здатність самостійно здобувати і використовувати нову інформацію; здатність виконувати науково-дослідницьку роботу і представляти її результати.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:   Тема 1. Наука як форма людської діяльності.  Тема 2. Наука й наукові дослідження. Тема 3. Види та ознаки наукового дослідження.  Тема 4. Бакалаврська кваліфікаційна робота.  Тема 5.  Методи наукових досліджень. Тема 6.  Загальні відомості про наукову  інформацію.. Тема 7. Робота з науковою  літературою.  Тема 8. Технологія наукового дослідження.

12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: обов'язкове вивчення основних елементів структури наукового дослідження.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у УШ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська

 

 

                

 


 

 

      Ш.   Перелік та анотації вибіркових навчальних дисциплін

                  для  студентів магістратури на 202002021 н.р.

 

ВВ.2

 

ВВ.2.1.1

Рекламний маркетинг

ВВ.2.1.2

Сімейний туризм

ВВ.2.2.1

Концепція сталого розвитку туризму

ВВ.2.2.2

Іміджілогія у туризмі

 

1.Код:   ВВ.2.1.1

2.Назва: РЕКЛАМНИЙ МАРКЕТИНГ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): перший цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  перший

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 2 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: доцент  Кравченко А.В.

9.Результати навчання: знання:    проблеми становлення й еволюції концепцій рекламного маркетингу у сучасному інформаційному суспільстві;  моделі рекламно-маркетингової інформаційної системи; засоби, методи та види Інтернет-реклами;   вміння: аналізувати маркетингове середовище для реалізації послуг у галузі туризму; здійснювати розробку ефективної рекламно-комунікаційної політики туристичного підприємства; здійснювати різні види рекламно-маркетингових досліджень в Інтернет-середовищі; обґрунтовувати вибір рекламних інструментів стимулювання збуту; приймати рішення щодо поліпшення маркетингової та рекламної діяльності на інформаційному ринку; компетентності: здатність використовувати рекламні  інформаційні і комунікаційні технології з метою пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; здатність володіти рекламними інструментами роботи з покупцями в Інтернет-середовищі;  здатність здійснювати творчий пошук напрямів і резервів удосконалення процесів і методів управління рекламно-маркетинговою діяльністю підприємства; здатність здійснювати аналіз та відбирати необхідну рекламну інформацію, зберігати та передавати її; здатність приймати оптимальні рекламно-маркетингові рішення в умовах формування інформаційної економіки.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу :    Тема 1. Рекламний маркетинг визначення та сутність. Тема 2.  Реклама в комплексі маркетингових комунікацій. Тема 3. Ефективність рекламного впливу. Тема 4. Реклама і маркетинг у глобальній мережі..  Тема 5. Управління ефективністю реклами в туристичному бізнесі. Тема 6. Реклама як  засіб здійснення маркетингу соціальних послуг.

  12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: засвоєння студентами основних напрямів рекламно-маркетингової діяльності на туристичному ринку.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  екзамен  у ІІ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська

 

 

1.Код:   ВВ.2.1.2

2.Назва: СІМЕЙНИЙ   ТУРИЗМ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): перший цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 3 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора: доцент  Борисова О.В.

9.Результати навчання: знання: ключовий термінологічний апарат; сучасні тенденції розвитку у сфері сімейного відпочинку; специфічні риси підготовки та проведення сімейного відпочинку; вміння: орієнтуватися у спеціальній літературі, присвяченій особливостям організації сімейного відпочинку; враховувати вікові особливості, сучасні тенденції, бажання, моду, смак кожного члена родини під час створення відповідного туристичного продукту компетентності: прагнення до постійного саморозвитку і підвищення своєї кваліфікації у сфері сімейного відпочинку; компетентності: здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації для організації сімейного туризму; здатність професійно оперувати інформацією стосовно сімейного відпочинку та використовувати її щодо формування конкурентоспроможного туристичного продукту;здатність враховувати фактори адаптації і акліматизації організму у різних природних зонах.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:  Модуль І.   Методичні аспекти організації сімейного відпочинку. Тема.1. Сімейний відпочинок у системі сучасних туристичних послуг. Тема 2. Процес вибору типу відпочинку у сімейному туризмі. Тема 3. Фактор мотивації у сімейному туризмі. Тема 4. Підготовка до сімейної мандрівки. Тема5. Проблеми та перспективи сімейного туризму. Модуль ІІ. Різновиди сімейного туризму.Тема 6.  Сімейний відпочинок в закладах санаторно-курортного типу (1 частина). Тема 7. Сімейний відпочинок в закладах санаторно-курортного типу (2 частина). Тема 8. Сімейний відпочинок на морських та гірськолижних курортах. Тема 9. Самодіяльний туризм в сучасних родинах. Тема 10. Сімейний відпочинок в умовах туристичних баз..Тема 11. Сімейний відпочинок у парках розваг. Тема 12. Інновації у сімейному туризмі..

  12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: логістичний підхід управління матеріальними потоками і супутніми їм інформаційними, фінансовими потоками.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  екзамен  у ІІ семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS. 15.Мова викладання: українська

 

     

1.Код:   ВВ.2.2.1

2.Назва: КОНЦЕПЦІЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 3 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора:  професор Обозний В.В.

9.Результати навчання: знання: причини поширення ідей сталого розвитку;  сутність, основні характеристики та індикатори сталого розвитку;  роль міжнародних суспільних організацій у реалізації концепції сталого розвитку у здійсненні людського розвитку;   вміння: аналізувати соціально-економічні процеси розвитку громадянського суспільства;  розробляти програми місцевого розвитку за участі громад;  розробляти стратегію сталого розвитку суспільства налокальному та регіональному  рівнях; компетентності: готовність до участі  в програмах різного рівня з розробки та реалізації концепції сталого розвитку; здатність реалізовувати у  своїй діяльності принципи сталого розвитку туризму; здатність до розробки логістичної моделі сталого розвитку туризму в  регіоні; здатність визначати цілі, завдання і стратегію  рекреаційно-туристичної діяльності  в регіоні для досягнення сталого розвитку туризму.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу: Тема 1. Сталий розвиток туризму та його чинники. Тема 2. Логістичні основи сталого розвитку туризмуТема 3. Концепція сталого розвитку  стосовно до світового туризму. Тема 4.  Сутність та чинники сталого розвитку в регіоні. Тема 5. Сталий розвиток в контексті рекреаційно-туристичного природо-користування.  Тема  6. Перспективи сталого розвитку.

си / засоби: наукових аспектів реалізації сталого розвитку суспільства та гармонізацією взаємовідносин у трикутнику «екологія-економіка-суспільство».

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у Ш семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS. Критерії оцінювання.

15.Мова викладання: українська

 

1.Код:   ВВ.2.2.2

2.Назва: ІМІДЖОЛОГІЯ У ТУРИЗМІ

3.Тип (обов'язковий / вибірковий): вибірковий

4.Цикл (короткий, перший, другий /третій): другий цикл

5.Рік навчання, коли пропонується цей компонент:  другий

6.Семестр/триместр, коли забезпечується компонент: 3 семестр

7.Кількість встановлених кредитів ЄКТС: 3

8.Прізвище лектора:   доцент Борисова О.В. .

9.Результати навчання: знання: визначення і сутність понять “імідж” і “паблік рилейшнз”, основні аспекти використання існуючих знакових систем у створенні іміджу послуг і організацій у туризмі; основні аспекти використання існуючих знакових систем у створенні іміджу послуг і організацій у туризмі;   вміння:. розробляти фірмовий стиль туристичного підприємства; оцінювати та будувати власний імідж, аналізувати і формувати імідж персони та підприємства;    готувати й проводити самопрезентації, корпоративні презентації; розробляти проектні програми різних видів іміджу; компетентності: здатність вести коучинг-консультації, здатність  роз’яснити системи маніпулятивних технологій впливу на масову свідомість задля розвитку критичного мислення, підвищення етичної складової власної роботи;здатність представити ретроспекцію іміджевої інформації в історії науки і культури; спонукати учасників навчання до вироблення складових державного іміджу; здатність у співтворчій праці із студентами визначити іміджеві алгоритми лідерства.

10.Форми запровадження (аудиторне/ дистанційне навчання…): аудиторне, дистанційне

11.Зміст курсу:     І

  12.Рекомендоване або обов'язкове  вивчення й інші навчальні ресурси / засоби: вивчення  фірмового стилю різних  туристичних підприємств.

13.Заплановані види навчальної діяльності та методи викладання:  лекції, практичні заняття, консультування, робота в науково-дослідній групі, самостійна робота.

14.Форми та критерії оцінювання:     Поточний контроль та оцінювання виконання завдань на практичних заняттях, оцінювання  контрольних модульних робіт, виконання творчих індивідуальних завдань. Підсумковий контроль,  залік  у Ш семестрі. Шкала оцінювання: національна та ECTS..

15.Мова викладання: українська.

   
© ALLROUNDER