Кафедра хімії  

   

Кафедра хімії

 

Вельмишановні колеги!

Запрошуємо Вас до участі

у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції з міжнародною участю

«ХІМІЧНА НАУКА ТА ОСВІТА

В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ»,

що відбудеться 21 жовтня 2020 р.

в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова

м. Київ

Інформаційний лист

 

 

Dear colleagues!

We invite you to participate

in the All-Ukrainian scientific-practical Internet conference with international participation «CHEMICAL SCIENCE AND EDUCATION

IN THE CONTEXT OF MODERN INTEGRATION PROCESSES»,

which will take place on October 21, 2020

at the National Pedagogical Dragomanov University

Kyiv, Ukraine

Information

 

Конкурс Хім експеримент 2020 1

31 січня 2020 року на кафедрі хімії у рамках проведення ІІ(міського)туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Хімія» відбулось конкурсне випробування «Хімічний експеримент». На початку роботи конкурсного випробування до учасників з вітальним словом звернулася декан факультету природничо-географічної освіти та екології, професор Турчинова Ганна Володимирівна, яка передала вітальні слова від ректора університету, академіка Віктора Петровича Андрущенка, побажала всім учасникам змістовного і цікавого проведення заходу, та нових здобутків. Також виступили завідувач кафедри хімії, професор Калінін Ігор Васильович, голова журі конкурсу, доцент кафедри хімії Богатиренко Вікторія Альфредівна та відповідальний за проведення конкурсу, старший викладач кафедри методики природничо-математичної освіти і технологій Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Філоненко Ірина Олександрівна. Під час роботи в лабораторіях кафедри хімії учасники конкурсу моделювали і проводили експерименти, які було визначено в результаті жеребкування, а потім робили доповіді про виконану роботу.

Конкурс Хім експеримент 2020 2

01 Всеукр термін сем 2019

4 жовтня 2019 року в Державній науково-технічній бібліотеці України відбувся Всеукраїнський термінологічний семінар для викладачів закладів вищої освіти України природничого і технічного профілю на тему: «Термінологія у навчальному процесі», у роботі якого взяли участь і представники НПУ імені М.П. Драгоманова – доценти кафедри хімії, кандидат хімічних наук В.А. Богатиренко, кандидат педагогічних наук Н.А. Прибора та О.М. Ковтун.

Метою проведеного семінару є підвищення рівня викладання державною мовою і рівня володіння фаховою термінологією у вищих навчальних закладах України природничого і технічного профілю.

Робота семінару була спрямована за наступними тематиками:

  • Управління термінологією;
  • Фахова комунікація;
  • Лексикографічні системи та віртуальні термінографічні лабораторії в навчальному процесі;
  • Когнітивна термінологія;
  • Національні ресурси в термінотворенні і кодифікація термінів;
  • Застосування методів термінології як науки.

Студенти кафедри хімії Томчук Катерина та Філімончук Ольга (21Х група) взяли участь у «Наукових пікніках». Наукові пікніки в Україні - ініціатива, що популяризує науку та освіту по всій країні. Захід відбувся 28 вересня в парку імені Т. Г. Шевченка м. Києва.

Студенти показали дорослим і дітям цікаві досліди. Сотні його відвідувачів змогли переконатися, що хімія може бути цікавою і захоплюючою.

Пікник-хімія 2019

IMG 20190925 100233IMG 20190925 100806IMG 20190925 103438

Завідувач кафедри хімії, д.б.н., професор Калінін І.В. взяв участь у роботі XII Міжнародної виставки «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH».

Цей захід щороку об’єднує керівників та фахівців підприємств різних галузей промисловості та науково-дослідних інститутів, лабораторій з контролю якості, виробничих, випробувальних, клініко-діагностичних та інших типів і видів лабораторій, контрольно-інспекційних органів.

Організаторами виставки є Національна академія наук України, «Група компаній LMT», ТОВ «Експофорум». Захід відбувся за підтримки профільних Комітетів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, профільних міністерств і відомств, асоціацій та бізнес-об’єднань.

На стендах експонентів були представлені новинки аналітичного обладнання, лабораторні контрольно-вимірювальні прилади, загальнолабораторне обладнання, мобільні лабораторії, лабораторні меблі та посуд, інструментарій і витратні матеріали, реагенти, індикатори, тест-системи та реактиви, засоби індивідуального захисту, спецодяг, а також багато цікавого, що необхідно для оснащення лабораторій будь-якого профілю. Загалом було представлено 270 торгових марок вітчизняних та світових виробників, постачальників обладнання, матеріалів і технологічних рішень для лабораторій.

Головною особливістю виставки «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH» є новаторський підхід і насичена науково-практична програма. Відвідувачі виставки мали можливість поповнити свої знання і оволодіти новими навичками в форматі науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів, майстер-класів на діючому обладнанні, згрупованому за тематикою.

У Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова успішно пройшов «Тиждень хімії», який був присвячений 185 річниці від дня заснування нашого славетного університету, історія якого сягає витоків з Університету Святого Володимира, 185 річниці з дня народження Д.І. Менделєєва, 150 річниці відкриття Періодичного закону і Періодичної системи хімічних елементів (Генеральна асамблея ООН та ЮНЕСКО проголосили 2019 рік Міжнародним роком Періодичної системи хімічних елементів), 100 річниці заснування IUPAC (International Union of Pure and Applied Chemistry), Дню науки та Дню хіміка.

На відкритті тижня з вітальним словом виступив проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук, професор Г.М. Торбін, який передав вітальні слова від ректора університету, академіка В.П. Андрущенка та побажав змістовного і цікавого проведення заходу, а також наукових здобутків студентам.

01

Під час засідань виступили декан факультету природничо-географічної освіти та екології, професор Г.В. Турчинова, декан фізико-математичного факультету, професор М.В. Працьовитий, заступники декана факультету природничо-географічної освіти та екології, доцент В.Г. Щабельська та В.В. Головко, завідувач кафедри хімії, професор І.В. Калінін, завідувач кафедри іноземних мов, доцент О.О Яременко-Гасюк, професор кафедри математики і теорії та методики навчання математики О.В. Школьний, доценти кафедри хімії В.А. Богатиренко та О.М. Ковтун, доцент кафедри іноземних мов Л.В. Петько, студенти та магістри.

02

03

04

05

06

07

Цікаві демонстраційні експерименти були проведені студентами у внутрішньому дворі центрального корпусу під час наукового заходу  “Цікава наука - Scienceisfun”.

08

Захоплюючою була екскурсія до Музею коштовного і декоративного каміння на тему «Хімічні елементи у складі мінералів і порід земної кори», яку провів доктор геологічних наук, професор, директор геологічного музею Київського національного університету імені Тараса Шевченка В.А. Нестеровський разом з доцентом кафедри хімії В.А. Богатиренко.

09

Пізнавальними були доповіді наших гостей доктора біологічних наук, професора, завідувача лабораторії нанобіотехнологій Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України О.П. Демченка та кандидата хімічних наук, старшого наукового співробітника відділу хемосорбції та гібридних матеріалів Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України О.А. Дударко, яка, до речі, є випускницею нашої кафедри хімії.

10

Показати свою кмітливість і ерудованість та ще й з почуттям гумору студенти мали можливість під час змагань «Хіміки жартують».

11

Проведений «Тиждень хімії в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова» сприяв розширенню і закріпленню знань студентів та пройшов у невимушеній, дружній атмосфері й залишив незабутні враження.

Щиро дякуємо керівництву факультету, університету та колегам інших установ у сприянні та проведенні вказаного заходу.

 

Міністерство освіти і науки України

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Факультет природничо-географічної науки та екології

Кафедра хімії

 

«ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ

У НАЦІОНАЛЬНОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА»

14 травня – 24 травня 2019 року

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Шановні студенти, викладачі та усі бажаючі, запрошуємо Вас взяти участь у роботі «Тижня хімії у Національному педагогічному університеті

імені М.П. Драгоманова»,

присвяченого 185 річниці від дня заснування Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова,

185 річниці з дня народження Д.І. Менделєєва,

150 річниці відкриття Періодичного закону і

Періодичної таблиці хімічних елементів (Генеральна асамблея ООН проголосила 2019 рік Міжнародним роком Періодичної таблиці хімічних елементів),

100 річниці заснування IUPAC,

Дню науки та Дню хіміка,

що відбудеться з 14 травня до 24 травня 2019 року в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова

ПРОГРАМА:

1. Науково-практичний диспут «Хімічні елементи в Періодичній системі

    Д.І. Менделєєва: чи знаєте Ви, що …?».

2. Круглий стіл «Хімія + іноземна мова: 100 років IUPAC».

3. Екскурсія на тему «Хімічні елементи у складі мінералів і порід земної кори».

4. Демонстраційні експерименти «Цікава наука – TheScienceofFan».

5. Круглий стіл «Математика + природничі науки».

6. КПЗ «Хіміки жартують».

ЗАПРОШУЄМО УСІХ БАЖАЮЧИХ!

З питаннями та пропозиціями щодо участі звертайтеся на кафедру хімії за телефонами або електронною поштою, вказаними нижче:

+ 380 44 239 30 73, + 380 44 239 30 37,+ 380 667676269, + 380 96 248 42 57,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (вкажить, будь ласка, тему "Тиждень хімії") 

3  IMG 7804 Базальтові

12 травня 2018 року кафедра хімії (завідувач, доктор біологічних наук Калінін І.В. та доцент, кандидат хімічних наук Богатиренко В.А.) в рамках вивчення дисципліни «Хімія Землі та проблеми екології», а також напередодні Дня науки (19 травня) і Дня хіміка (27 травня) провели виїзну навчально-наукову екскурсію до заповідника «Базальтові стовпи».

Заповідник є геологічною пам’яткою природи, розташований в урочищі Іванова Долина, поблизу сіл Базальтове, Берестовець, Новий Берестовець Костопільського району, Рівненської області, який входить до списку 100 чудес природи України і є єдиним на Україні місцем з яскраво вираженим стовпчастим заляганням найпоширенішої гірської породи базальтів.

Пам’ятка має велике наукове значення і цікава для дослідників у галузі хімії, біології, екології, петрографії, стратиграфії, мінералогії, палеовулканізму. Окрім базальту в заповіднику представлені такі мінерали як адуляр, азурит, барит, борніт, гематит, кальцит, кварц, марказит, пірит, хлорит, халцедон.

5  IMG 8076 Базальтові

 

Цікавою була розповідь колег, які брали участь у екскурсії – доктора геологічних наук, професора, завідувача відділу літології Інституту геологічних наук НАН України Ковальчука М.С.; кандидата геологічних наук, доцента кафедри геології та гідрології Національного університету водного господарства та природокористування Криницької М.В.; кандидата геологічних наук, співробітника відділу літології Інституту геологічних наук НАН України Крошко Ю.В.

Долучилася до екскурсії та провела аналіз екологічного стану території доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології нашого факультету Волошина Н.О.

Студенти 31Х групи мали можливість наочно ознайомитись з породами та мінералами, згадати їх хімічну будову.

Проведена екскурсія сприяла розширенню і закріпленню знань студентів з дисципліни, що вивчається та пройшла в невимушеній, дружній атмосфері й залишила незабутні враження.

Щиро дякуємо керівництву факультету, університету та колегам інших установ у сприянні та проведенні екскурсії.

0  MG 0103 Базальтові1  MG 9894 Базальтові

2  MG 9922 Базальтові

4  IMG 7926 Базальтові

6  IMG 8147 Базальтові

Дочірні категорії

   
© ALLROUNDER