Кафедра іноземних мов природничих факультетів

 

Опис факультативів іноземна мова 2020 page 0001

 

Опис факультативів з іноземної мови для студентів

 

Вступ: Сучасна система освіти, важливим напрямом, якої є забезпечення інтелектуального і морального розвитку людини зазнає значних змін, до яких можна віднести: розвиток комп’ютерних технологій та зміну статусу іноземної мови, без володіння якою не мислиться успішна професійна діяльність і ефективна професійна комунікація.

В рамках цих глобальних проблем вдосконалення фахової підготовки студентів факультету повинне спрямовуватись на:

  • індивідуалізацію змісту іншомовної підготовки студентів(використання електронних курсів у навчальному процесі: «Теорія та практика перекладу» укладач Яременко-Гасюк О.О.; заочне відділення дистанційний курс з німецької мови, укладач професор Іваненко С.М. та англійська мова укладач Яременко-Гасюк О.О.);
  • організацію навчального матеріалу за професійним спрямуванням(публікації: Рудницька К.М. «English for IT-students»; Кузьменко Р.І. «Chemistry»; Петько Л.В. «Іноземна мова для вступників до магістратури за спеціальностями»; Запара В.М. «English for ecology inEnvironment»);
  • застосування інформаційно-освітнього середовища на основі сучасних інформаційних технологій (проведення тренінгів для студентів 34-ГІ; застосування SmartBoard проведеного зав. лабораторією Кафедри іноземних мов магістром Факультету інформатики Т.Ляшенко );
  • застосування в освітньому процесі інноваційних технологій навчання (blended learning, flipped classroom, CLIL тощо; використання навчальних матеріалів за методикою CLIL: Big science 6 (Pearson), Big science 5(Pearson));
  • реалізацію спільних зі студентами просвітницьких, навчально-виховних, інших соціальних проектів разом з різними (в тому числі, й міжнародними) освітніми інституціями (проведення в 2017 році конференції «Нові концепції викладання у світлі інноваційних досягнень Європейської дидактики вищої школи» за підтримки Саксонського центру дидактики вищої школи, Німеччина та 2018 році «Критичний підхід у викладанні природничих дисциплін»; проведення у 2017 році науково-методичного семінару для студентів мовною школою SARGOI (за участю генерального директора Анастасії Рибак)) ;
  • послідовний та комплексний розвиток компетентностей, які необхідні для успішного здійснення іншомовної комунікації в академічний, професійній та соціально-громадські сферах спілкування (проведення педагогічної практики для 4-5 курсу ГІ на базі мовного центру Cambridge club; співпраця з носіями мови для поглибленого вивчення англійської мови; проведення вибіркових екзаменів для 1-их курсів з метою визначення їх рівня на базі тестових програм наданих мовним центром Cambridge club).

Висновки. Перелічені напрямки внесуть в навчально-виховний процес нові можливості: поєднання високої ефективності та гнучкості навчального процесу, широке використання інформаційних ресурсів, розширення можливостей традиційних форм навчання та побудови нових ефективних форм, можливість залучення кожного студента до активного пізнавального процесу тощо.

З 11 по 15 листопада 2019 року на кафедрі іноземних мов факультету природничо-географічної освіти та екології проходив тиждень іноземної мови. Метою даного заходу було посилення мотивації студентів до вивчення різних іноземних мов, розширення їх світогляду та розвиток творчих здібностей. У рамках тижня відбулося чимало цікавих навчальних і розважальних заходів, зокрема:

    • Конкурс плакатів «Мій Університет та Я»
    • Конкурс країнознавчих презентацій «Країна, що навчає й виховує»
    • Благодійна акція «Кухні світу». Збір коштів на допомогу 2 міській дитячій лікарні.
    • Літературне кафе – «Зоряний час»
    • Квест «Знайди скарби Університету»

1.БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ

благоійна акція 01

12.11.2019 в рамках тижня іноземних мов кафедра іноземних мов факультету природничо-географічної освіти та екології проводила Благодійну акцію «Кухні Світу». Акція була націлена на збір коштів на допомогу другій міській дитячий лікарні, відділенню патології новонароджених для придбання памперсів та інших засобів для догляду за новонародженими. В акції взяли участь студенти спецкурсів ГІ, БІ, ХІ та студенти фізико-математичного факультету, які приготували національні страви країн, мову яких вони вивчають (кекси, круасани, печиво, панкейки тощо). Особливо хочемо відмітити студентів Іванову Зоряну, Баранову Наталію, Олефіренко Анну, Кондратюк Вікторію.

Разом ми змогли зібрати 1085 гривень для закупівлі памперсів та інших гігієнічних засобів для малюків відділення патології новонароджених 2 міської дитячої лікарні.

Щиро дякуємо всім, хто брав участь в акції і завдяки кому ця добра справа стала реальністю!

2.КВЕСТ «Знайди скарби університету»

14.11.2019 кафедра іноземних мов ФПГОЕ проводила навчально-інформаційну гру - квест для студентів різних факультетів (фізико-математичний, інженерно-педагогічний, фізвиховання тощо), які вивчають іноземну мову (англійську, французьку, німецьку).Квест був присвячений 185 - річчю Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова та перевіряв не лише іншомовні знання студентів їх інтерактивні здібності, а й вміння застосовувати їх на практиці у нестандартних ситуаціях орієнтування в стінах рідного університету.

квест 01 квест 02 квест 03 

3.ЛІТЕРАТУРНЕ КАФЕ – «ЗОРЯНИЙ ЧАС»

літературне кафе 01

13.11.2019 кафедра іноземних мов провела навчально-виховний захід, на якому студенти спецгруп показували свої творчі здібності у співі, декламуванні та інсценуванні іноземними мовами: англійською, французькою, німецькою. Студенти завзято змагались у майстерності художнього слова, у артистизмі виконання пісень, в обіграванні фрагментів кінофільмів іноземною мовою. З цікавою мовленнєвою вікториною виступили студенти 4 курсу ГІ. До студентів ФПГОЕ приєднались також студенти фізико-математичного факультету, які зробили свій творчий внесок у популяризації вивчення іноземних мов.

літературне кафе 02 літературне кафе 03 літературне кафе 04

4.КОНКУРС ПЛАКАТІВ «МІЙ УНІВЕРСИТЕТ ТА Я»

11.11.2019 в рамках тижня іноземної мови проходив конкурс плакатів присвячений 185-річчю університету, де студенти, в гумористичній та цікавій формі, описали, що їм дало та як змінило навчання в нашому славетному університеті. Нововведенням цього року було інтерактивне голосування на сторінках Фейсбука та кафедральній сторінці, застосування хештегів. Оцінювання проходило в декількох номінаціях: найзмістовніший, найкреативніший, найгуморістичніший тощо. Особливо відзначався найкращий плакат в номінації «Глядацькі симпатії» - 24 ГІ (Кондратюк Вікторія). Крім того у номінації «Естетичне оформлення» здобули перемогу 12 БП, «Гумор та сучасність» 24 ГІ (Гапон Олександра), «Наповненість, змістовність та профорієнтаційна цінність» 2 МСО, «Історія + сьогодення» 21ГІ, «Спецефекти» - 44ГІ (Родмологов Костя)

gaseta 03 gaseta 02

gaseta 10 gaseta 08

gaseta 09 gaseta 11

фото 1-1

На початку жовтня до студентів факультету природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М. П. Драгоманова, на запрошення декана ф-ту проф. Г. В.Турчинової, прибули гості із Великої Британії (м. Лондон) − професійні лектори, члени міжнародної організації професійних педагогів PRIME, д-р Дженні Брайден, д-р Майкл Харпер та д-р Тім Паттен

Провідною темою було окреслено НАВЧАННЯ: як допомогти студенту ефективно навчатися, інтеграція у здобутті знань студентами та збереження їхнього здоров’я.

фото 2-2

Зауважимо, використання декількох стилів навчання (візуальний, аудіальний, вербальний, кінестетичний, логічний, міжособистісний, внутрішньоособистісний) є відносно новим підходом, який лише нещодавно почали визнавати в педагогічній науці, про що говорили і демонстрували англійські педагоги викладачам і студентам факультету. Адже, наші студенти – у майбутньому вчителі, які скоро прийдуть до школи.

Лекцію гості читали на вишуканій англійській мові (BritishEnglish) і, що для нас ще незвично, − втрьох. Кожен із лекторів висвітлював свою тему, і було несподівано, коли вчені під час лекції дискутували один із одним, часом, і всі разом утрьох, залучаючи слухачів до обговорення того чи іншого питання.

фото 3-1

фото 4-1

Ми були водночас залучені до ситуативних ігор, дискусій, проведення міні-перерви, підготовки презентації – і все англійською мовою.

Зауважимо, що це – цінний досвід для майбутніх учителів біології, хімії, географії, які опановують свою майбутню професію паралельно із вивченням англійської мови за фахом (із першого курсу), маючи право по закінченню університету викладати свій предмет іноземною мовою.

Така підготовка студентів в умовах університету для Нової української школи стає все більш актуальною, тому що старша школа у закладах середньої освіти переходить на профільне навчання.

фото 5-1

фото 1

Наприкінці навчального року до НПУ імені М.П. Драгоманова завітав довгоочікуваний гість − Президент Європейської Асоціації вчителів (AEDE), професор Сільвано Марселья (Італія).

Мета візиту шановного гостя − познайомитися із членами громадської організації «Європейська освіта і наука в Україні», осередок якої в Україні очолює д. філол. н., професор кафедри іноземних мов факультету природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П. Драгоманова Світлана Мар’янівна Іваненко; обмінятися досвідом з українськими колегами; ознайомитися із матеріально-технічним забезпеченням навчального процесу на факультеті; відвідати заняття і поспілкуватися зі студентами ф-ту природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П.Драгоманова (декан Г.В. Турчинова).

фото 2 2

Професор Сільвано Марселья також взяв участь у круглому столі «Дуальна система в європейській освіті».

фото 3

Відбуласязустріч із проректорами нашого університету Р. М. Вернидубом і В. Г. Лавриненком, де учасники обмінялися інформацією про Європейську спілку ректорів, організацію навчального процесу і поглиблення міжнародних контактів з європейськими університетами. До речі, у січні 2018 р. делегацію України на конгресі Європейської Асоціації вчителів, який проходив у Страсбурзі в будинку Європейського Парламенту, де громадську організацію «Європейська освіта і наука в Україні» було прийнято до Загальноєвропейської асоціації вчителів, було запрошено професора С.М. Іваненко і доцента О.В. Холоденко.

фото 4. Eвропарламент

Візит професора Сільвано Марселья, Президента Європейської Асоціації вчителів (яка існує вже понад 60 років!), закінчився приємним подарунком – врученням пам’ятного знаку AEDE громадській організації «Європейська освіта і наука в Україні».

Слайд1

Слайд2

Завантажити презентацію

Осінньою порою, наприкінці жовтня і початку листопада, що стало доброю традицією на факультеті природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П. Драгоманова, на яку з нетерпінням чекають як студенти, так і викладачі, проводиться тиждень іноземних мов, який відкрила декан факультету Ганна Володимирівна Турчинова з першокурсниками, які вперше залучилися до цього заходу.

Г.В.Турчинова зробила чудовий, водночас, неочікуваний подарунок для студентства, з прихованим смислом, – ГЛОБУС або «Земне яблуко» (таку назву дав винахідник глобуса німецький географ і мандрівник Мартін Бехайм). Глобус символізує цілісність світу, глобальність, нескінченність, значимість часу життя і безсмертя.

А.В.Турчинова со студентами на фоне глобуса

У сучасному світі глобус символізує пріоритет знань над невіглаством і влади над світом. Глобус являє собою сферу і вважається ідеальною формою, тому перетворюється в символ відсутності на життєвому шляху власника труднощів, перешкод і неприємностей. За вченням фен-шуй (наука жити в гармонії з чакрою природи) глобус символізує успіхи в навчанні і здатність «притягувати» до власника ці успіхи.

Тому, мабуть, декан факультету Г.В.Турчинова і заклала в подарунку прихований смисл − бажання допомогти кожному студентові в нелегкій праці здобування знань і наполегливості в цьому процесі.

студенти на фоне бюста Драгоманову

Глобус – це маленька модель нашої планети і за його допомогою ми відправляємося в подорож по планеті Земля, де, як вважають, існує від 2500 до 7000 мов (погляди вчених на загальну їх кількість розходяться через відсутність уніфікованого підходу до того, що вважати мовою, а що діалектом).

Тиждень іноземних мов на факультеті проводиться з метою підвищення культури міжнародного спілкування, розвитку креативної особистості студента, майбутнього педагога, заохочення наших вихованців до вивчення іноземних мов, стимулювання їх інтелектуальної та іншомовної комунікативної активності.

Іноземна мова є засобом спілкування для людей різних національностей, а володіння іноземними мовами – це одна з ознак професійної успішності людини. Згадаємо великого Вольфганга Гете: «Той, хто не знає іноземної мови, не знає своєї власної».

Ознайомлюючись із традиціями і звичаями інших народів, ми переконуємося у неповторності української культурної спадщини, тому зав. кафедри іноземних мов факультету Олена Олександрівна Яременко-Гасюк запросила студентів третього курсу, майбутніх географів та туристів, на екскурсію англійською мовою по стародавньому Києву університетським комфортабельним автобусом.

О.О.Яременко-Гасюк запрошуe на екскурсiю

Золоті ворота, найстаріша Києво-руська споруда, яка зберіглась до наших днів з часів князя Ярослава Мудрого, Софіївська площа, Михайлівська площа, Андріївський узвіз, Поділ, де знаходяться пам’ятки архітектури XII, XVI−XIX ст.: старий корпус Києво-Могилянської академії, будинок Петра І, Покровська церква, будинок Стрельбицького, дзвіниця церкви Миколи Доброго, Гостинний двір, церква Богородиці Пирогощі, Покровський монастир, Флорівський монастир, Іллінська церква, церква Миколи Притиска, Набережно-Микільська церква, Річковий вокзал, Фунікулер, пам’ятник Г.Сковороді.

Під час екскурсії студенти говорили англійською мовою, відповідали на запитання гіда, а також задавали і йому питання. На закінчення екскурсії кожен студент повинен був висловити свої враження англійською.

Екскурсія англійською мовою закінчилася Рибальським островом (пропонуємо подивитися фоторепортаж події).

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

За сприяння кафедри іноземних мов факультету природничо-географічної освіти та екології і міжнародної спільноти SARGOI International Community відбувся концерт британської рок-групи Rubin Hood

1

Колектив центру SARGOI International Community святкують 10 річчя своєї діяльності в університеті 

2

Концерт британського співака та композитора  Nicky Rubin

3

Аудиторія на концерті: студенти університету, викладачі центру, менеджмент

4

Група Rubin Hood перед концертом

5

Викладачі університету на святкуванні

30 березня 2018 року кафедра іноземних мов факультету природничо-географічної освіти та екології спільно з SARGOI International Community проводить зустріч з британською рок-групою «RubinHood» та співаком і композитором NickyRubin.

rubin hood

 

Зустріч відбудеться в актовій залі центрального корпусу НПУ ім. М.П.Драгоманова з 18:30 до 20:30.

Запрошуються студенти, викладачі та ті, що бажають потрапити в чарівне середовище англомовного спілкування.

Реєстрація на сайті:

www.SPnGO.com

http://bit.ly/2FLNYUA

За детальною інформацією звертайтесь на кафедру іноземних мов.

gast

Seminar TestDaF 03 IMG 20171201 112311701

TestDaf DUO TestAs On-Set

На факультеті Природничо-географічної освіти та екології відбувся семінар «TestDaF-Teilnehmende gezielt vorbereiten» для Центрів TestDaf України, що проводять екзамени з німецької мови.

Організатори семінару: Центр TestDaF Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (кафедра іноземних мов) та Гете-Інститут (м. Київ).

Проводила семінар пані Claudia Pop (TestDaf-Institut, Bochum, Німеччина).

В семінарі прийняли участь представники з Луцьку, Одеси, Вінниці, Запоріжжя, Чернівців та інших міст України.

Seminar TestDaF 01 IMG 20171201 112250050

Seminar TestDaF 02 IMG 20171201 112254013

Seminar TestDaF 03 IMG 20171201 112331602

Seminar TestDaF 03 IMG 20171201 112347503

 Більше фото для перегляду (01-02.12.2017)

 

konferenciia 30-31-10-2017          konferenciia 30-31-10-20172

Конференція «НОВІ КОНЦЕПЦІЇ ВИКЛАДАННЯ У СВІТЛІ ІННОВАЦІЙНИХ ДОСЯГНЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ДИДАКТИКИ ВИЩОЇ ШКОЛИ» 30-31.10.2017

Сторінка оновлюється

Дочірні категорії

   
© ALLROUNDER